Zájem o levnější tankování s palivovými kartami raketově roste

Náklady spojené s provozem vozového parku či s pohonnými hmotami jako takovými jsou pro mnohé firmy zásadní položkou v rozpočtu. Firmy tak čím dál více využívají tankovací karty s plošnou cenou.

Potvrzují to i statistiky nákupní aliance AXIGON. V únoru byla poprvé atakována výtoč v objemu 1 000 000 litrů pohonných hmot. Oproti lednu tohoto roku tak členové nákupní aliance natankovali o 211 tisíc litrů více. A celých 87 % z objemu výtoče je na karty s plošnou cenou.

Trvale levnější pohonné hmoty si čím dál více firem zajišťuje využíváním tankovacích karet s plošnou cenou. „Na levnější pohonné hmoty firmy slyší. V únoru 2016 měsíční výtoč naší nákupní aliance překročila milión litrů. Oproti lednu 2016 se jedná o nárůst o 211 000 litrů (+25 %),“ informoval ředitel nákupní aliance Axigon Damir Duraković. Stoupající zájem o plošné ceny naprosto jasně potvrzuje i porovnání se stejným obdobím minulého roku. „Když hodnoty srovnáme s loňským únorem, jedná se o enormní nárůst – o celých 407 %. Navíc 87 % z objemu výtoče je právě na karty s takzvanou plošnou cenou. V únoru 2015 to bylo 75 %,“ informoval Duraković.

Držitelé tankovacích karet AXIGON mohou tankovat také se slevou ze stojanových cen, a to jak v síti čerpacích stanic Shell (sleva 1,20 Kč/), tak i u EuroOilu (0,50 Kč/l). Karty jsou navíc bez servisních poplatků, které u karetních společností jako je CCS bývají až 2 koruny za každý natankovaný litr.

„Tankovací karty nabízejí prostor pro výrazné úspory, ale jsou i takové, které vám každý litr naopak prodraží právě kvůli poplatkům. Případně klienty lákají na slevu, ale ta je omezena pouze na určitý počet litrů, takže výsledná úspora stěží pokryje měsíční poplatek za kartu,“ upozornil Damir Duraković.

Vezmeme-li pak v potaz skutečnost, že ceny u dálnic a frekventovaných silnic mohou být až o 7 korun na litr vyšší než na čerpacích stanicích mimo hlavní trasy (přitom v rámci stejné sítě), je zde potenciál při vhodném výběru palivové karty – oproti zmíněnému dvoukorunovému poplatku na litru paliva – ušetřit díky plošné ceně i 9 korun na každém natankovaném litru.