Potřebujete vstřiky?

Potřebujete vstřiky? Repasované, použité i zcela nové najdete na Autopes.cz!

V lednu 2018 začne auto inzertní web Autopes.cz nabízet nově vstřiky na dieselové motory. Rozšíří tak svou současnou nabídku aut a náhradních dílů o další službu. Proč se rozhodl nabízet právě vstřiky, jsme se zeptali Davida Vaníčka, který Autopsa provozuje.

Proč služby rozšiřujete o vstřiky, máte k tomu nějaký zvláštní důvod?

Ano, mám, a to vlastní dost nepříznivou zkušenost. Ani více než 50 tisíc korun v autorizovaném servisu totiž zákazníkovi nezaručí, že jeho dieselový miláček bude po výměně šlapat jako hodinky.

Můžete být konkrétnější?

Momentálně nemohu, protože se kvůli této špatné zkušenosti momentálně se servisem soudím. v této záležitosti teď jedná příslušný soud. Ale dost mě to naštvalo, takže jsem se rozhodl ochránit jiné klienty před stejnými problémy s „nafťáky“.

Komu je služba určena?

Majitelům vozů s dieselovým pohonem, kteří své auto dost prohánějí. Když totiž najezdíte 100 a více tisíc kilometrů, potřebujete kvalitní vstřiky, co mají dlouhou životnost. Výměna totiž v českých autorizovaných servisech stojí neskutečně moc peněz, což může být pro dost lidí velký problém.

Co si myslíte o repasích vstřiků?

Není to tak jednoduché. Podle mě se hodí víc pro lidi, co auta často mění. Repase musí mít finanční smysl, takže velmi závisí na kvalitě a ceně původního vstřiku. Když to byl vstřik za 12 tisíc, repase se vyplatí. Pokud stojí nový vstřik téže značky 4 tisíce, repase, která vyjde jen o 500 korun levněji, je hloupé rozhodnutí. Když si majitel pořídí vstřik značky Delphi nebo BOSCH u nás, dostane ho jen za lehce vyšší cenu než vstřik repasovaný.

Je repase plnohodnotnou variantou výměny za nový vstřik?

Asi už jste viděli, že repasující firmy nabízejí v reklamách vstřiky „jako nové“. A to „jako" je důležité. Vyklepaný blatník sice na první pohled může vypadat perfektně, ale pořád bude jen vyklepaný. Vstřik je také jen repasovaný. I když může ještě dlouho slušně sloužit, nový je prostě nový. U repasí navíc strašně moc záleží, kdo tu konkrétní udělal, jestli postupoval stoprocentně, jak měl, a vyměnil všechno, co bylo třeba. Já oceňuji na BOSCH servisu, kde necháváme repase dělat my, že i když jsou v oboru špičkovým dodavatelem, nikdy o sobě netvrdí, že vstřik je „jako nový“. Když to vidím u daleko méně renomovaných servisů, připadá mi to minimálně hodně odvážné tvrzení.

Ale repase nabízíte, i když říkáte, že nový vstřik je lepší. Proč?

Díky předchozím zkušenostem s náhradními díly a auty vím, že je u nás hodně lidí, kteří prostě nemají dost peněz na prvotřídní nové vstřiky ani za naše ceny. Já osobně proti repasím nic nemám, u auta, které toho nenajezdí tolik, může repasovaný vstřik sloužit stejně dobře jako nový. My dokonce nabízíme ještě levnější vstřiky, než jsou repase, a to vstřiky použité, které máme z havarovaných aut. Je to zcela vyhovující náhradní díl, který havárie nijak nepoškodila. Zákazníkovi dáváme čtrnáctidenní záruku na vyzkoušení. Když mu nebude vyhovovat a během těch 14 dnů ho vrátí, vyplatíme mu peníze zpět. Pokud vstřik nevyhovuje a během 2 týdnů jej zákazník vrátí, dostane své peníze zpět.

Vaše repase jsou za skvělé ceny, není to na úkor kvality?

Jak už jsem říkal, Autopes spolupracuje se servisem BOSCH, což nám zaručuje kvalitu. A protože jim dáváme poměrně velký objem zakázek, máme velmi slušné množstevní slevy, které ale z větší části necháváme zákazníkům. Pokud jde o profesionální repase, myslím, že cenově nemáme konkurenci, s tím, že samozřejmě dodáváme repasi s protokolem a roční zárukou.

Repasemi rozšiřování služeb Autopsa končí?

Kdepak, snažíme se naše služby neustále rozšiřovat, takže během roku 2018 zahájíme nový systém prodeje autobaterií, kde si bude moci klient snadno vybrat vhodnou značku a model podle typu svého auta.

Neříkejte, že důvodem byla taky vlastní zkušenost?

Vy se tomu smějete, ale opravdu byla. Nebo si myslíte, že je normální měnit v autě starém necelých pět let hned dvakrát baterku? Mně ne, když mám jiné auto, které je starší a pořád je v něm baterie původní. A když jsem hledal novou baterii na internetu, strašně jsem se naštval, protože zjistit, co je zrovna pro můj model auta nejvhodnější, bylo strašně komplikované. My to chceme dělat jinak.

A jak?

Nebudeme klienty nutit vyplňovat nesmyslné detaily tam, kde to není nutné. Vyberete si model auta a dostanete informaci, jaké baterie se do něj hodí. A pak už si jen vyberete na základě ceny či předchozí zkušenosti značku baterie, která se vám líbí.