Jak prodat rychle své auto?

Znáte to – chtěli byste koupit nové auto, už ho máte vybráno, ale nejdříve je potřeba prodat to staré.

To může někdy trvat dost dlouho, a mezitím třeba váš vysněný vůz už nebude k dispozici. 

Dá se to ovšem urychlit, pokud oslovíte firmu specializující se na výkup aut

Jak to probíhá? Jednoduše. Kontaktujete firmu, domluvíte prohlídku vozu buď v sídle firmy, nebo i jinde (třeba u vás doma) a… to je vlastně vše, máte prodáno. Peníze dostanete rychle a v hotovosti, samozřejmě v částce odpovídající stavu a hodnotě vozu, férově k oboustranné spokojenosti. 

Nemusíte se starat ani o administrativu spojenou s odhlášením a přepisem, zaměstnanci vše vyřídí za vás. Je to tedy vlastně docela jednoduchá záležitost. 

Jen je důležité upozornit, že doklady k vozidlu musí být v pořádku a reálné identifikační čísla a znaky na vozidle jim musí odpovídat. Totéž platí o dokladech prokazujících vaši totožnost a potažmo vlastnictví vozidla. 

Výkup vozidel se provádí jak od fyzických osob (občanů), tak od podnikatelů a firem. 

Jestliže svého miláčka zatím prodat nechcete, můžete si nechat udělat aspoň jeho dezinfekci a vyčištění. Dezinfekce se provádí ozónem a je velmi účinná. Dají se takto čistit celé interiéry, asi nejoblíbenější je však čištění klimatizace v autě. Klimatizace je totiž největším zdrojem mikrobů a plísní v autech. Dezinfekce se provádí rovněž ozónem, protože tato metoda je velice šetrná, zároveň však mimořádně efektivní. Čištěním se zničí veškeré bakterie, viry i plísně a odstraní se nežádoucí pachy. Ozón proniká do všech zákoutí, skulin a pórů, čištění je proto velmi důkladné. 

Nicméně, čištění nezabrání budoucí kontaminaci, a tak pokud chcete zabránit nejen zápachu, ale i zdravotním problémům a infekcím způsobených mikroby, doporučujeme provádět čištění klimatizace dvakrát za rok (a ihned po koupi ojetého vozu).