Známý/neznámý ostrov Kefalonie – už jste o něm slyšeli?

Sezona letních dovolených je už dávno za námi, což znamená, že se do plných obrátek pustilo mnoho firem, které se zajímají o to, kam lidé letos hodně jezdili, co bylo populární a co nikoliv.

Z prozatímních výsledků řady průzkumů je nutno poznamenat, že zahraniční dovolené to letos nevyhrály. Mnohem oblíbenější byly české dovolené, při nichž lidé mohli vykonávat nějaký outdoorový sport, jakým je třeba horolezectví. Navštěvována tak byla nejčastěji ta města, která leží někde poblíž skal.

Nicméně na zahraniční dovolené se však zcela nezapomnělo. Díky nízkým cenám mnoha zájezdů bylo asi nejpopulárnější Řecko, konkrétně okolí kolem Rhodosu. Škoda, že řada lidí nezavítala do řecké Kefalonie, protože taková dovolená by stála rozhodně za to.

Proč zrovna Kefalonie?

Řecko je samozřejmě krásné celkově – není se čemu divit, když sem lidé poměrně pravidelně jezdí. Ovšem třeba Rhodos není to jediné, co tu stojí za návštěvu. Rozhodně byste při pobytu v Řecku měli zamířit do zmiňované Kefalonie, což je řecký ostrov, který nadchne hlavně velkou řadou pláží, dále také různými záhadami, které nadchnou hlavně badatele, a také je to tu plné nevšedních rarit.

Nejoblíbenější pláží je zde pláž Xi, protože právě ta je pokryta sytě červeným pískem, což se jen tak někde nevidí. Do kontrastu jí tu hrají bílé skály, o něž tu není nouze. A právě v tomto červeném písku se skrývá asi to největší tajemství tohoto ostrova – nikdo neví, odkud se vzal. Nejpravděpodobnější teorií mnoha vědců je to, že sem byl naván větrem ze Sahary.

Kde se můžete ubytovat?

O ubytování tu samozřejmě není nouze. V okolí Kefalonie je řada hotelů, bungalovů nebo chatek, které jsou pro přespání to pravé. Nejoblíbenějšími místy jsou rozhodně Poros, dále třeba Lassi či skvělé ubytování nabízí i oblast Kipourion, kde se budete moct kochat unikátním klášterem a ještě nádhernější přírodou kolem.

Okomentovat


Security code
Obnovit