5 českých silnic s nejprudším stoupáním

Abyste si dali řádně do těla, a užili si nejen bolest a námahu, ale i hrdost a uspokojení nad zdoláním epického vrcholu jen s pomocí síly vlastních svalů, nemusíte jezdit až do Alp, nebo jiných velehor.

I v naší republice najdeme silnice s velkým stoupáním, které prověří vaše cyklistické schopnosti až na doraz, a umožní vám poznat, kde jsou vaše hranice.

České silnice s nejprudším stoupáním

Ještěd

Nádherná trasa měřící 9 kilometrů, během které budete muset zdolat 600 metrů převýšení. Odměnou za vynaloženou námahu vám bude fantastické panoráma, viditelné z této Liberecké dominanty.

Jested

Zlaté návrší v Krkonoších

Na Zlatém návrší u Vrbatovy boudy končí nejvýše položená silnice v ČR. Zde můžete zažít nejdelší stoupání, které je u nás k dispozici. Trasa vede z Jilemnice směrem na Vítkovice přes Horní a Dolní Mísečky. Součástí této 23,5 dlouhé trasy s převýšením více než 900 metrů jsou nádherné výhledy na celé Krkonoše.

Zlate navrsi

Přehrada Dlouhé stráně v Jeseníkách

Tato trasa vede z Loučné nad Desnou nahoru k přehradní nádrži přečerpávací elektrárny a pokud jedete na kole, její průměrný sklon 7,1 % vás nechá sáhnout si až na dno vašich možností. V nejstrmější, prostřední části před větrnými elektrárnami, dosahuje stoupání až 16 %.

Dlouhe strane

Pražská bouda v Krkonoších

Nepříliš dlouhý, ale o to náročnější kopec, který je součástí známého Krakonošova Maratonu. Stoupání, jež místy dosahuje až 22 %, dá zabrat i ostříleným matadorům. Úsek je dlouhý 3700 metrů, s převýšením 353 metrů.

Prazska bouda

Lysá Hora v Beskydech

Silnicí s největším stoupáním v ČR je výjezd na Lysou Horu od přehradní nádrže Šance. Cesta začíná u přehradní hráze ve výšce 550 metrů n. m. a končí až na vrcholu Lysé Hory ve výšce 1323 metrů n. m. To znamená, že pro její zdolání budete muset překonat 102 výškových metrů na každý kilometr této 8 kilometrů dlouhé trasy.

Lysa hora

Okomentovat


Security code
Obnovit