Autosalon ve Frankfurtu - novinky Honda

Společnost Honda se zavázala používat ve všech nových vozech uvedených v Evropě elektropohon.

  • Elektrotechnologie se v budoucnu stanou součástí všech modelů Honda, které budou dodávány na evropský trh
  • Pro rok 2019 byla potvrzena sériová verze modelu Honda Urban EV Concept
  • Prototyp CR-V Hybrid – první elektrické SUV Hondy v Evropě – bude představen v roce 2018
  • Systém pro správu energie Honda Power Manager podstupuje evropské zkoušky v západní Francii
  • Na autosalonu má premiéru vůz Civic s naftovým motorem, Jazz v nové podobě a dva vyspělé závodní modely

Společnost Honda potvrdila, že v budoucnu budou součástí všech modelů Honda, které budou dodávány na evropský trh, elektrotechnologie. Tuto informaci sdělil pan Takahiro Hachigo, prezident a generální ředitel společnosti Honda Motor Co., během projevu na konferenci na letošním autosalonu ve Frankfurtu.

Pan Hachigo tento závazek oznámil při představování nového elektromobilu značky Honda, který se jmenuje Urban EV Concept. „Nejedná se o žádnou vizi vzdálené budoucnosti. Sériová verze tohoto vozu bude v Evropě k dispozici v roce 2019,“ podotkl pan Hachigo. Potvrdil tak, že koncept se během dvou let stane skutečností.

Model Urban EV Concept firmy Honda je zkonstruován na zcela nové platformě. Jednoduchý a sofistikovaný design ukrývá pokročilé technologie. Emblém Hondy na konceptu má modré podsvícení, což je předzvěstí nového stylového prvku budoucích elektrovozů značky.

V globálním měřítku má Honda v plánu používat do roku 2030 elektrotechnologii ve dvou třetinách nově prodaných vozů. V Evropě, kde panuje v tomto ohledu mimořádně výrazný zájem, je cílem rok 2025. „Vidíme, že v Evropě nabírá zájem o elektromobilitu na tempu ještě rychleji, než jinde,“ uvedl pan Hachigo a dodal, že Evropa je z tohoto důvodu vhodným místem pro světovou premiéru „dalšího kroku“ v rámci strategie „Electric Vision“ společnosti Honda.

Pan Philip Ross, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe, představil po projevu pana Hachiga nový model CR-V Hybrid Prototype. „Tento vůz bude v prodeji od roku 2018. Bude to první hybridní SUV od Hondy v Evropě,“ oznámil.

Hnací ústrojí CR-V Hybrid je zárukou bezproblémové jízdy a hospodárnosti v běžném provozu. Systém se dvěma motory i-MMD (Intelligent Multi-Mode Drive) nevyžaduje klasickou převodovku. Namísto toho je použita kompaktnější vícerežimová jednotka s jediným pevným převodem, která plynule přenáší točivý moment na kola.

Pan Ross rovněž oznámil nový systém Honda Power Manager Concept. Jedná se o plně integrovaný systém pro přenos energie, který dokáže distribuovat elektřinu do a z hlavní rozvodné sítě. Současně také umí nasměrovat energii z obnovitelných zdrojů a řídit činnost baterie elektromobilu připojené k domácí rozvodné síti.

„Systém Power Manager dokáže dle potřeby využít energii z baterie elektromobilu k napájení domácnosti, čímž omezuje požadavky na spotřebu z běžné rozvodné sítě,“ dodal pan Ross. „Je dokonce možné prodat energii uloženou v elektromobilu zpět do rozvodné sítě. Vlastník tak dosáhne zisku.“

Společnost Honda se účastní zkoušek v západní Francii, kde budou jednotky Power Manager nainstalovány v rámci pilotního provozu. Jedná se o součást rozvoje regionální „chytré sítě“, která má být dokončena do roku 2020.

 

Honda ukazuje na letošním frankfurtském autosalonu svou „sportovní tvář“

Společnost Honda na letošním frankfurtském autosalonu s hrdostí ukazuje závodního ducha a vystavuje sportovní vozidla. Tyto modely jsou odvozeny od sériových silničních vozidel a zdůrazňují závodní DNA, která je jednostopým a dvoustopým vozidlům značky Honda vlastní.

Hlavní pozornost se upírá k vozu Honda NSX GT3, který je ve Frankfurtu k vidění poté, co si v červenci odbyl premiéru na 24 hodinovém vytrvalostním závodě na okruhu ve Spa. Model NSX GT3 navrhlo oddělení výzkumu a vývoje Hondy v Japonsku ve spolupráci s firmou JAS Motorsport z Milána. Je vybaven dvakrát přeplňovaným motorem V6 o objemu 3,5 litru, který vychází ze sériové produkce. Motor spolupracuje se šestirychlostní sekvenční závodní převodovkou, která přenáší hnací sílu na zadní kola. Výkon vozu NSX GT3 je zdůrazněn prvotřídním šasi a aerodynamickými doplňky.

Projekt „Customer Racing Study“, který je spjat s modelem Civic Type R, se také dočkal své veřejné premiéry. Demonstruje úmysl Hondy použít v roce 2018 nový vůz Type R na závodních okruzích. Sportovní verze standardního modelu Civic Type R je charakteristická agresivním designem a různými úpravami, mezi něž patří lehká 18” sportovní kola, závodní pneumatiky a snížená světlá výška. Tyto prvky zvýrazňují sportovního ducha sériového modelu.

Na frankfurtském veletrhu je též k vidění motocykl CBR1000RR Fireblade SP2 týmu Red Bull Honda World Superbike Team, na němž během mistrovství světa superbiků jezdí německý závodník Stefan Bradl. Tento model vychází ze standardního stroje Fireblade SP2, ale je v upraven (v souladu s požadavky na motocykly účastnících se mistrovství). Je vrcholným ztělesněním závodního motocyklu odvozeného od sériového modelu.

 

My Honda – digitální asistenční služba pro vlastníky

Nové vyspělé zařízení, které je určeno pro vozy Honda, je zárukou rozsáhlé nabídky digitálních asistenčních služeb pro řidiče. Aplikace „My Honda“ se připojuje k řídicí jednotce vozu. Poskytuje řadu funkcí v oblasti bezpečnosti, zabezpečení, péče o vůz a asistenčních služeb. Všechny možnosti jsou přístupné přes smartphone se systémem iOS nebo Android.

Pan Philip Ross, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe, k tomu poznamenává: „Smyslem této technologie je zjednodušit životy lidí a propagovat důraz značky na ekologii, bezpečnost, zábavu a komunikaci. Aplikace „My Honda“ je navržena tak, aby různými způsoby pomáhala vlastníkům vozů, ať už sedí za volantem, nebo je jejich vůz zaparkovaný. Zároveň jsme našim zákazníkům dále usnadnili kontakt s prodejcem a zjednodušili objednávku servisních služeb a pravidelně je informujeme o našich nejnovějších vozech a inovacích.“

Podpora bezpečnosti

Služba společnosti Honda poskytuje řidiči více klidu z hlediska bezpečnosti. V případě nehody se aplikace „My Honda“ spojí s vyškoleným operátorem, který řidiči pomůže a provede ho situací. Dle potřeby vyrozumí záchrannou službu. Pokud je požadována silniční asistence na místě, stačí stisknout jediné tlačítko a aplikace propojí řidiče se silniční hlídkou, které aplikace oznámí polohu vozu.

Výstražný systém

Sada bezpečnostních funkcí aplikace „My Honda“ je zárukou, že vlastník je upozorněn v případě jakéhokoli neočekávaného pohybu vozidla. Technologie „Towing Alert“ uživatele informuje tehdy, když dojde k pohybu vozidla bez spuštěného motoru. Funkce „Zone Control“ umožňuje vlastníkovi nastavit „přípustnou“ oblast pro jízdu někoho jiného (například při převzetí vozu kvůli zaparkování na místě konání určité akce); upozornění je pak zasláno jen tehdy, když vůz určenou oblast opustí. A když vlastník vozu řídí, je k dispozici upozornění „Over-speeding Alert“, které řidiče varuje v případě, že překročí předem nastavený rychlostní limit.

Informace o vozidle

V aplikaci „My Honda“ lze zobrazit nejen důležité informace o stavu motoru a baterie vozidla, ale také analýzu dat z aktuálních jízd, údaje o hospodárnosti provozu a hodnocení plynulosti jízdního stylu. Zabudované polohové zařízení umožňuje řidičům pomocí aplikace vyhledat jejich vůz Honda i na tom nejméně přehledném parkovišti.

Komunikace s dealerem

Díky aplikaci „My Honda“ je pro zákazníky jednodušší než kdykoli dříve objednat si servis vozu. Pomocí aplikace lze také přímo do zařízení vlastníka zasílat všechny aktuality a speciální nabídky, poskytovat informace o nových modelech Honda i pomoci s rezervací zkušební jízdy.

Nová služba „My Honda“ je v průběhu roku 2017 zaváděna na vybraných evropských trzích. Vlastníci vozů Honda mohou kontaktovat svého prodejce a informovat se ohledně dostupnosti služby a procesu registrace.

 

Příslušenství Honda

Společnost Honda představuje na frankfurtském trhu širokou škálu doplňků a modifikačních balíčků pro různé modely. Díky těmto doplňkům mohou majitelé vylepšit nebo přizpůsobit svůj vůz vlastním nárokům a stylu.

Sady Carbon Pack pro Civic Type R

Sada Carbon Exterior Pack pro nový model Civic Type R má za cíl dokonale zdůraznit atraktivní aerodynamické detaily vozu. Je pro ni příznačná kombinace červené barvy s karbonem. Součástí sady jsou tyto doplňky z uhlíkových vláken: krytky vnějších zrcátek, dekorace B-sloupku, zadní spojler a dekorace zadního difuzoru.

K vylepšení interiéru modelu Type R pak slouží sada Carbon Interior Pack, která obsahuje prvky v karbonovém provedení pro palubní desku, středovou konzoli a prahy.

Civic Silver Line a Orange Line

Noví zájemci o model Civic i jeho vlastníci si mohou vybrat stylovou sadu Silver Line, která exteriér vozu obohatí o působivé prvky. Součástí sady je jedinečná dekorace karoserie Liquid Silver, která zahrnuje přední a boční lišty, zadní difuzor a krytky zrcátek. Dále je k dispozici upravená stříbřitá povrchová úprava 18palcových litých kol Archiros.

Ještě sportovnějšího vzhledu nového Civicu lze dosáhnout pomocí sady Orange Line. Tato sada obohacuje přední a boční lišty, zadní difuzor a krytky zrcátek o oranžovou povrchovou úpravu Tuscan Orange. Také přístrojová deska je doplněna o tóny ve stejné výrazné barvě. Sadu lze rozšířit o volitelná 18palcová litá kola Hexia.

HR-V Black Edition

Tato sada obsahuje dekoraci spodní části karoserie vpředu a vzadu, lisovanou přední mřížku v barvě Berlina Black, 18palcová litá kola Stygean, nášlapné prahy a černé krytky vnějších zrcátek. Nabídku prvků ve verzi Black Edition završuje jedinečný emblém, koberec v zavazadlovém prostoru a sada rohoží. Praktickým a luxusním volitelným doplňkem je zakázkové čalounění a opěrky ve dveřích z černé kůže.

CR-V Lifestyle Plus

Na frankfurtském veletrhu je též k vidění světově nejprodávanější SUV v novém hávu. Model Lifestyle Plus propůjčuje vozu CR-V dynamičtější a sportovnější vzhled. Součástí výbavy jsou 18palcová litá kola s jedinečnou povrchovou úpravou Kaiser Silver, nové aerodynamické nárazníky v barvě karoserie vpředu i vzadu a spojler na zadních výklopných dveřích.

Interiér modelu CR-V Lifestyle Plus disponuje pokročilými technologiemi a luxusními prvky. Součástí výbavy jsou vyhřívaná přední sedadla a kožené čalounění, dvouzónová automatická klimatizace, zadní kamera a 7palcový dotykový displej Honda CONNECT s navigací Garmin.