Letos začne výroba nové verze elektromobilu Nissan Leaf v USA a Británii

Společnost Nissan Motor Co., Ltd. v rámci upevňování své pozice špičky v oblasti elektromobilů s nulovými emisemi plánuje naplno spustit výrobu nového Nissanu LEAF. Výroba se rozběhne do konce kalendářního roku 2017 v montážním závodě společnosti Nissan ve městě Smyrna (Tennessee) a v závodě divize Nissan Motor Manufacturing Ltd. v britském Sunderlandu.

Nová generace světově nejprodávanějšího elektromobilu se tak vedle továrny v japonské Oppamě rozběhne ještě v dalších dvou závodech.

„Jsme pyšní na to, že Nissan LEAF vyrábíme už ve třech továrnách po celém světě,“ říká Fumiaki Matsumoto, výkonný viceprezident společnosti Nissan Motor Co., Ltd. pro výrobu a řízení dodavatelského řetězce. „Díky svým četným pokročilým technologiím se Nissan LEAF stal ikonou projektu Inteligentní mobility Nissan. Zaměstnanci továren v Oppamě, Smyrně i Sunderlandu jsou pokračováním výroby nejpopulárnějšího elektromobilu na světě nadšeni.“

Nissan nedávno odhalil nový Nissan LEAF – model s delším dojezdem, pokročilými technologiemi a novým, dynamickým designem. Nový Nissan LEAF se začne prodávat 2. října v Japonsku. V dalších měsících se prodej rozeběhne i v USA, Kanadě a Evropě.

Výroba předchozí generace modelu Nissan LEAF začala v továrně Oppama v roce 2010. Továrny ve Smyrně a Sunderlandu vyrábějí tento model od roku 2013. Akumulátory modelu Nissan LEAF se i nadále budou vyrábět ve Smyrně, Sunderlandu a v japonské továrně Zama.


Nissan v Evropě

Nissan má v Evropě jedno z nejsilnějších zastoupení ze všech zámořských automobilek. Konstruktérské práci, výzkumu, vývoji, výrobě, logistice a prodejní a marketingové činnosti se zde věnuje více než 17 000 jejích zaměstnanců. Z výrobních linek závodů společnosti Nissan ve Spojeném království, Španělsku a Rusku loni sjelo více než 660 000 vozů. Patří mezi ně oceňované crossovery, užitkové vozy a také Nissan LEAF, nejpopulárnější elektromobil světa.