Škoda Karoq se poprvé představí české veřejnosti

Výstava Autoshow Praha 2017, jediný český plnohodnotný autosalón, se uskuteční již po dvacáté, po čtvrté pak v novém konceptu. Tím je přítomnost více než čtyř desítek automobilových značek a stánků v jednotném konceptu.

Kromě výše uvedeného počtu značek je až ohromující počet českých premiér a novinek, které v nedávné době přijely, přijíždějí či teprve přijedou k českým motoristům. Ve dnech 5. až 8. října tak budou jako obvykle v celém areálu výstaviště v Holešovicích k vidění stovky osobních i užitkových vozidel. Venkovní plocha bude zasvěcena užitkovým vozům, parkovišti několika desítek vozů určených k testovacím jízdám a spolu s dolní částí areálu i přestavbám a tuningu i dalšímu doprovodnému programu. Hlavní dějství včetně premiér a představení novinek se však odehraje v Průmyslovém paláci, jeho Střední hale, Pravém a Levém křídle.

Nyní pojďme k jednotlivým novinkám a premiérám. Z domácí produkce se objeví na scéně zcela poprvé další nová Škoda, konkrétně tolik očekávaný model Karoq. Stážistou rozhodně nebude, neboť značka Hyundai přiveze z Nošovic hned několik verzí nového modelu i30 včetně praktické verze kombi. Dalšími novinkami evropské provenience budou například Ford Fiesta, Jaguar XF Sportbrake, Maserati Ghibli a GT, Opel Grandland X, Range Rover Velar, Renault Koleos, Seat Arona, Volkswagen Arteon, či Volvo XC60.

Když se přeneseme přes Atlantický oceán, z bašty automobilového průmyslu Spojených států zamíří na pražský autosalón hned několik novinek. Předně Cadillac CT6 a XT5 a již legendární Corvette ve verzi Grand Sport. Pro nás z opačného pólu světa, Asie, se na Autoshow Praha 2017 objeví nová korejská Kia Stinger a Kia Stonic, z Japonska pak rovněž několik modelů. Přepracované sportovní Subaru WRX STI doplní Subaru Levorg modelového ročníku 2018. V neposlední řadě bude novinkou i nová Suzuki Swift. Součástí vnitřní expozice bude prezentace mopedových aut (malých aut a mikro vozidel), která zaujmou zejména mladé začínající řidiče již od 15 roků.

Množství atraktivních expozic však zaplní i volnou plochu před Průmyslovým palácem. Ke spatření zde budou například bezdotykové automyčky, servisní a garážová technika a také výběr atraktivních užitkových vozů.

Důležitou součástí Autoshow bude bohatý doprovodný program provázející všechny čtyři výstavní dny. V pátek, sobotu a neděli se uskuteční testovací jízdy zhruba se třemi desítkami osobních vozů vystavujících značek po několikakilometrovém okruhu. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost otestovat například též elektromobil Tesla.

Obrovskou atrakcí pro děti i jejich rodiče bude Mini AUTOSALON, jaký se v Praze objeví vůbec poprvé: žádné pouťové plasty a rádoby napodobeniny, ale naprosto dokonalé, a to do detailu, elektrické zmenšeniny opravdových vozů atraktivních značek, v nichž se malí motoristé budou moci svézt. Stejně jako jejich rodiče opravdové automobily si budou moci děti v mini testovacích jízdách otestovat, jaké to je řídit MERCEDES, AUDI, BMW, FORD, MINI, VOLVO, RSX 4x4. A ti kteří se ještě neodváží přímo za volant, si budou moci vyzkoušet dálkové ovládání. A douška po rodiče - v rámci exkluzívní expozice těchto minivozů je budou moci svým dětem i koupit.

Dolní část Výstaviště v sobotu 7. října 2017 zcela ovládne tuning na Bruselské cestě, kde bude už druhý ročník srazu tuningových vozů, pořádaný společností Escape6 s.r.o. - Escape6 & Autoshow Praha 2017 Meet. Můžeme se těšit na desítky upravených vozů reprezentující různé styly úprav, od designových až po výkonové. Součástí srazu bude také speciální VIP sekce, kde budou k vidění ty nejlépe upravené vozy, reprezentující domácí tuningovou scénu na mnoha tuzemských i zahraničních srazech.

Bezpečnost na silnicích - zaměřeno na ženy řidičky a nejen o krásných autech, ale i kráse žen - to je další z atraktivních doprovodných programů letošní Autoshow. Internetový magazín Žena v autě.cz již po třetí zajistí společně s BESIP akci pro ženy a děti zaměřenou na bezpečnost. Návštěvnice si budou moci na stánku prověřit své vědomosti o správné a bezpečné jízdě. Nebudou chybět trenažery, které přesvědčivě ukáží otočení vozu při nehodě nebo náraz v 30km rychlosti či poučí o správném uchycení dětské autosedačky. Děti si osvěží pravidla bezpečného provozu na dopravním hřišti.

Hlavním partnerem Autoshow Praha je nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina, která bude prezentovat paliva nové generace EFECTA prostřednictvím technologie X-RAY, umožní zákazníkům vyzkoušet moderní technologie v podobě oculusu a načerpat energii v útulném Stop Cafe, kde stejně jako na čerpacích stanicích bude možné ochutnat kvalitní kávu a křupavé hotdogy. Zákazníci se zájmem o provozování čerpací stanice, mohou získat více informací ve speciálně upraveném vozu BENZINA Akademie.

Těšit se tedy můžeme na nejlépe obsazený autosalón v ČR, řadu novinek a bohatý doprovodný program, který určitě bude stát za návštěvu.

Základní informace o veletrhu AUTOSHOW PRAHA 2017

Termín konání: 5. - 8. 10. 2017

Místo konání: VÝSTAVIŠTĚ PRAHA - HOLEŠOVICE