Koncern PSA vstupuje na americký trh prostřednictvím sdílených aut

Skupina PSA dnes v Seattlu oznámila spuštění značky Free2Move na severoamerickém trhu ve formě platformy shromažďující služby mobility na chytrém telefonu.

Aplikace Free2Move uživatelům umožňuje srovnávat polohu, vlastnosti a náklady různých dopravních prostředků, které jsou v Seattlu k dispozici, včetně nabídek automobilů v rámci carsharingu, který provozují společnosti Car2Go, Zipcar či TravelCar. V následujících dvou měsících přibydou do nabídky i jízdní kola jako Ofo Bike, Lime Bike a Spin Bike.Cílem služby Free2Move je reagovat na nové potřeby spotřebitelů spojené s rostoucí urbanizací a digitalizací.

„Spuštění služby umožňující co nejefektivnější přemisťování z místa na místo podtrhuje závazek skupiny PSA zaměřit se na budoucnost,“ prohlásil Larry Dominique, ředitel severoamerické pobočky. „Služby mobility se vyvíjejí podle vnímání a způsobů spotřeby. Spuštění služby Free2Move v USA představuje jedinečný způsob, jak reagovat na to, co spotřebitele zajímá, a jak nabízet flexibilní platformu určenou pro rozvíjení budoucích výrobků.“

Uživatel si pomocí služby Free2Move může rezervovat nebo přímo získat dopravní prostředek, který si zvolí, a to na několik minut či několik dnů. V Evropě se služba rozšířila velmi rychle, v současnosti je dostupná v sedmi zemích (Francie, Španělsko, Německo, Velká Británie, Itálie, Rakousko a Švédsko), je do ní zapojeno 400 000 uživatelů a zhruba třicet provozovatelů. Spuštění v USA znamená další krok v projektu vstupu skupiny a severoamerický trh, který byl představen jako součást strategického plánu Push to Pass v dubnu 2016.

„S potěšením dnes oznamujeme zahájení našeho působení v Severní Americe, konkrétně v Seattlu,“ prohlásila Brigitte Courtehouxová, ředitelka divize Služby mobilního připojení a Nové mobility. „Přicházíme s novými nabídkami a objevujeme se v nových městech. Free2Move tak bude moci obohatit každodenní život Američanů, kteří podporují inovativní a nekonvenční způsoby dopravy.“

Intuitivní a funkční aplikace Free2Move je součástí snahy města Seattle rozvíjet efektivní řešení mobility. U spuštění služby Free2Move asistoval Scott Kubly, ředitel městské hromadné dopravy (SDOT) města Seattle, který nedávno představil projekt podporující inovativní prostředky mobility („New Mobility Playbook“).