Na okruhu v Mostě se proháněly Ferrari a Maserati

Společnost Scuderia Praha, výhradní dovozce značek Maserati a Ferrari pro Českou republiku, uspořádala pro své klienty na závodním okruhu v Mostě další díl série řidičských tréninků s názvem Scuderia Driving Experience.

Zážitkový program Scuderia Driving Experience se uskutečnil letos již poněkolikáté. Po úvodním lednovém setkání na zasněženém polygonu u letiště v Dlouhé Lhotě u Příbrami se tentokrát majitelé vozů Ferrari i Maserati společně potkali na závodním okruhu v Mostě. Roli instruktora sportovní a zároveň bezpečné jízdy na sebe vzal Josef Král, profesionální závodní jezdec týmu Scuderia Praha. Řidiči se učili naplno využít možností svých sportovních vozů a alespoň na chvíli se mohli vcítit do rolí závodních jezdců.

„Prodáváme jedny z nejrychlejších aut na světě, jejichž sportovní potenciál je daleko za hranicí běžného smrtelníka. Jen v loňském roce u nás přibylo do rodiny Ferrari 49 majitelů, u Maserati dokonce 104. Letos očekáváme ta samá čísla. Myslíme si, že právě možnost naučit se pod taktovkou profesionálů výkonné modely bezpečně ovládat, ale i naplno využívat jejich možnosti je to, co naši zákazníci v rámci rozšiřování služeb uvítají,“ vysvětluje výkonný ředitel Scuderia Praha Petr Kudláček.

Součástí programu byly také ukázky jízdy závodní divize týmu Scuderia Praha, která má za sebou více než deset let úspěšného působení v prestižních šampionátech. Vozy připravené Scuderií Praha vyhrály například závod Evropské série Le Mans, závod na 24 hodin v Barceloně nebo populární pohár Ferrari Challenge.

Akce Scuderia Driving Experience je určena především stávajícím klientům. Scuderia Praha chce ale jejím prostřednictvím oslovovat také potenciální zákazníky. Ti si mohli například v rámci doprovodného programu otestovat vozy Maserati v běžném provozu.