Korby a valníky pro váš nákladní vůz

Potřebujete na náklaďák korbu či valníkovou plošinu, chcete namontovat hydraulické systémy, tachograf, potřebujete servis nebo přestavbu?

Vším výše uvedeným (a mnohým dalším) se zabývá firma Porgest, kterou si teď trochu představíme. Je to český výrobce sklápěčových korb, valníkových plošin a nádrží pro civilní i vojenské nákladní automobily všech značek a provedení. Také se zabývá přestavbami vozidel dle předpisu ADR, montáží nástaveb, hydraulických systémů, úpravami a servisem vozidel, pálením laserem a plasmou , mohou vám ohnout díly na CNC atd. Základem nicméně zůstávají valníkové plošiny a korby na auto.

Valníky si můžete vybrat jak ocelové, tak hliníkové. Nejobvyklejší jsou valníky s ocelovým podlahovým svařovaným roštem, s kotevními úchyty v překližkové podlaze, s odnímatelnými nebo sklopnými sloupky, ocelovými či hliníkovými bočnicemi a s podplachtovou konstrukcí s odnímatelnou střechou, případně s posuvnou konstrukcí střechy. Kromě toho se dá vybrat z různých variant posuvných systémů plachet, doplňků nástavby, potisků, vůz lze vybavit spací kabinou, hydraulickými zvedacími čely, jeřáby atd.

Také sklápěčové korby se vyrábějí v několika provedeních, od jednostranných po třístranné, a pro dvou-, tří- i čtyřosé podvozky. Bočnice mohou mít různou výšku, být v kuse či dělené, s různým způsobem zavěšení a otvírání.

Dalším, neméně důležitým oborem je ověřování, montáže a opravy tachografů. Je známo, že mít tachograf je v některých druzích povidel povinné, avšak samotnou montáží tachografu to nekončí. Občas může být třeba nějaký ten servis, ovšem ověřování tachografů je povinné pro všechna vozidla kategorie N2 a N3 zaregistrované po roce 1990, mimo zákonem stanovené výjimky, a to nejpozději po dvou letech od předchozího ověření.