Subaru – japonská spolehlivost a moderní technika

Legendární značku Subaru asi není třeba nějak zvlášť představovat.

Nejen mezi fanoušky aut je známa svými úspěchy v rally, obecně má velmi dobré jméno, co se týče výkonu a spolehlivosti, a přitom velkou dávku exkluzivity, která je jinak vyhrazena spíše pro malosériové evropské vozy. Proslulé jsou její motory boxer a dobrá průchodnost terénem díky pohonu 4x4.

Nejinak je tomu i v současnosti. Modelová řada Outback je jakousi kombinací SUV a kombíku, takže má velké předpoklady pro úspěch na českém trhu. Subaru Outback působí robustně a solidně, ale zase má pořád v sobě i sportovce a rošťáka. Je to bezpečné, praktické a přitom elegantní vozidlo nejen pro rodinu, velmi dobře bude reprezentovat i jako firemní manažerský vůz.

Menší Subaru XV vyniká stylovým designem, který se neztratí v městských ulicích při cestách do práce či na nákupy, ale o víkendu nemá problém vyjet na chatu do hor za každého počasí.

Vozy Subaru pohání čtyřválcový boxer, přenášející výkon na všechna čtyři kola osvědčeným systémem symetrického pohonu všech kol (Symmetrical AWD) skrze převodovku Lineartronic s plynule měnitelným převodem, umožňujícím maximálně využít potenciál motoru. Je to odzkoušená sestava, nabízející nejen spolehlivost a dynamiku, ale i radost z jízdy.

V současnosti najdete u Subaru i hybridní motorizaci e-BOXER, kombinující výše uvedenou pohonnou soustavu s elektromotorem zabudovaným do převodovky Lineartronic. Tím se synergicky využívají přednosti obou pohonů, přičemž si vozidlo zachovává nízké těžiště a skvělé jízdní vlastnosti.

Značka Subaru si během desetiletí vybudovala základnu věrných hard-core fanoušků, kteří se navzájem zdraví, když se potkají, ale díky novým modelům se jí daří oslovovat i další zákazníky. Domluvte si testovací jízdu a zkuste se projet – stojí to za to!