Co je to průmyslový vysavač?

Jedná se o víceúčelový přístroj, který dokáže odstranit i hrubou nečistotu včetně kapalin.

Větší částečky špíny různého původu nejsou pro takový přístroj žádný problém. Většina průmyslových vysavačů je bezsáčkových a vysávat tak můžete přímo do sběrné nádoby. Je však zapotřebí sledovat její objem. Sáček může v průmyslovém vysavači plnit spíše funkci filtrace, jde o tzv. filtrační sáčky. V tomto případě je vysavač vybaven ještě dalším dodatečným filtrem motoru.

Suché a mokré nečistoty

Je zapotřebí, aby vysavač zvládl nečistoty suché i mokré konzistence. Průmyslové vysavače na mokré čištění jsou velmi praktické, neboť např. ve výrobních halách bývají podlahy znečištěny různými oleji a hmotami.

Manipulace s průmyslovým vysavačem je snadná

Průmyslové vysavače jsou koncipovány pro velké a silně znečištěné plochy. Kolečka na spodní straně strojů dovolují snadný přesun a lehkou manipulaci, stejně jako dlouhé hadice a přívodové kabely usnadní práci s nimi. Prioritní výhodou je vysoký čistící příkon.

Funkce průmyslového vysavače

Zajímavou funkcí je automatický oklep filtru, který je nápomocný při velkém objemu nečistot. Filtr není zapotřebí měnit, ale impulzivním tlačítkem se nečistota otřese přímo do těla vysavače.  Další specifickou funkcí je foukání, které se využívá například k odstranění listí nebo nečistot z terasy. Tato funkce však vyžaduje vyšší výkon přístroje.

Vysávání popela už není problém

Pokud potřebujete vysát popel nebo jiný jemný prach, určitě zvažte nákup průmyslového vysavače s velkou filtrační plochou, vysokou filtrační schopností a speciálními filtry. Průmyslový vysavač si hravě poradí i s nebezpečným a výbušným prachem. Na hrubé nečistoty slouží vysavače s objemnou nádobou. V případě vysávání kapalin je vhodné zvážit, zda se jedná o neutrální kapalinu nebo kapalinu obsahující oleje a chemikálie. Dílenské vysavače bývají všestranné a jsou tak schopny vysát jak třísky, tak i kapaliny.

Příslušenství průmyslových vysavačů

Ať už potřebujete dlouhou hadici či přívodní kabel, v příslušenství průmyslových vysavačů si vybere dozajista každý. Dle typu vysavače můžete využít jak řadu podlahových hubic s kartáči nebo gumami, tak množství štěrbinových a kartáčových hubic. K dispozici jsou náhradní filtry, koncovky i vysavačové sací trubice.

Okomentovat


Security code
Obnovit