Jak ukončit podnikání?

Na internetu najdete hodně rad k tomu jak založit firmu či živnost, co vše je potřeba vyřídit a na co nezapomenout, ale už méně se mluví o tom, jak podnikání skončit.

Přitom je to velmi důležitá otázka, neboť nic netrvá věčně a většina firem dříve či později svou činnost ukončí.

Proč? Důvodů je celá řada, mezi ty nejčastější patří finanční potíže, nařízení soudu či prostý odchod do důchodu.

Ukončit činnost firmy tak, aby všechno bylo takříkajíc „košer“, však není zas tak jednoduché. Je nutné provést celou řadu administrativních úkonů, přichystat různé dokumenty, získat všelijaká potvrzení, vyřešit finance a vztahy... Takže tak jako i v mnoha jiných situacích, i v tomto případě je nejjednodušší svěřit celý proces profesionálům na likvidace firem. Ti za vás celé břemeno byrokracie  převezmou, aniž byste museli vše složitě vyřizovat sami. Nejjednodušší pro vás je v tomto případě na ně celou firmu převést a dál se nestarat.

Jasně, něco to stojí, ale ve srovnání s tím, co by vás na různých úřadech a institucích čekalo, jde obvykle o dobře utracené peníze. Navíc, tímto způsobem je možné zbavit se i předlužené firmy, takže už nemusíte jednat s nespokojenými zákazníky a obchodními partnery.

Celý proces likvidace s.r.o. nebo a.s. (příp. i občanského sdružení) je nejlepší na specializovanou firmu převést hned na samém začátku, nicméně není vyloučeno ani převzetí již likvidované firmy. Vše funguje jak u dobrovolných likvidací na základě rozhodnutí vlastníků společnosti, tak u likvidací nucených, nařízených soudem.

Je samozřejmě třeba počítat s tím, že likvidace firmy trvá řádově několik měsíců. U jednodušších případů je to půl až tři čtvrtě roku, u složitějších déle, třeba i několik let. Přece jen, různé úřední lhůty udělají své… Ale díky tomu, že tyto záležitosti neřešíte osobně, se obejdete bez stresu a můžete klidně spát.

Okomentovat


Security code
Obnovit