Označte výrobky rychle a pohodlně

Z označování výrobků, dílů a součástí se stal poměrně sofistikovaný a složitý obor. Není divu, neboť jak poptávka, tak nabídka je velká, stačí si jen uvědomit, kolik druhů zboží se prodává v průměrném obchodě, nebo z kolika součástí se skládá složitější průmyslový výrobek. A aby byl pořádek a přehled, je nutné mít jednotlivé komponenty dobře označeny a evidovány.

Jednoduchou, ale praktickou metodou je použití tištěných štítků. Tiskárny štítků se vyrábějí v mnoha provedeních a umožňují tisk pro domácí, kancelářské i průmyslové použití. Podle potřeby můžeme zvolit tisk na obyčejný papír, na laminované štítky odolné vodě, případně i na plast nebo další materiály. Štítky mohou mít různou barvu, podle níž lze pak rozlišit například kategorie výrobků, priority zpracování součástí aj.

Avšak ne vždy si vystačíme s nalepením štítku, který třeba nemusí mít potřebnou životnost, nebo v mnoha aplikacích by dokonce mohl být „na obtíž“ při kompletaci či používání zařízení. Představte si třeba díly v motoru, polepené papírovými štítky…
Pro tyto účely je výhodné značení laserem. Tato moderní metoda umožňuje trvanlivě označit zejména kovové výrobky a součásti. Funguje to tak, že svazek laserových paprsků zaměřený přes čočku „vypálí“ potřebné nápisy nebo znaky na výrobek. Celé zařízení je ovládáno příslušným softwarem přes počítač.

Jestliže potřebujete označit jen určitě množství výrobků a nevyplatí se vám kupovat pro tyto potřeby vlastní laser, lze využít značení laserem na zakázku.

Méně sofistikovanou, ale jednoduchou a poměrně levnou metodou je možnost využít ruční razidla. Stačí pak kladívko, razidlo, silnější úder a je hotovo. Tato razidla bývají zhotovena z kvalitní oceli v pozitivním i negativním provedení v podobě čísel, písmen i libovolných znaků. Kromě tradičního ručního označení je možné s pomocí razidel také označování v lisu.

Okomentovat


Security code
Obnovit