Polotovary usnadní výrobu z plastů

Ať už si o plastech myslíte cokoliv, je neoddiskutovatelné, že neuvěřitelně pomohly technickému rozvoji, a že bychom se bez nich v současnosti neobešli.

Používají se takřka všude, a přestože to možná není v některých kruzích „cool“, zcela jistě se budou široce používat i nadále.

Je totiž sice možné nahradit plastová brčka papírovými, ovšem pro mnoho jiných výrobků prakticky není žádná rozumná alternativa.

Abyste mohli něco vyrábět z plastu, potřebujete suroviny či polotovary. Nicméně málokdo produkuje vše, od surových materiálů až po hotový výrobek, protože jde o poměrně složité technologické postupy, kdy se plasty vyrábějí většinou z ropy v průběhu celé řady procesů. Pro výrobce je tedy výhodnější využít zmíněné polotovary. Prodej plastových polotovarů je činnost pro specializované velkoobchody, které nabízejí desky, tyče, fólie atd. z různých druhů plastů dle požadavků zákazníka.

Například polyamidové tyče se používají zejména pro výrobu průmyslových součástí, jako jsou ložiska, pouzdra, kladky, ozubená soukolí atd. Polyamid je totiž pro tyto účely velmi vhodným materiálem díky své pevnosti, houževnatosti, a přitom malému kluznému odporu. Hodí se proto všude tam, kde se namáhané součásti třou o sebe.

Velké využití má i polymethylmethakrylát. Že nevíte, co to je? Známější je pod názvem plexisklo či organické sklo… Ano, plexi zná každý, vyrábí se v čirém, mléčném i různobarevném provedení a uplatnění najde v domácnosti, reklamě, stavebnictví i v průmyslu.

Podobně je na tom polykarbonát, který v některých aplikacích dnes plexisklo nahrazuje.

A co třeba PVC, polypropylen, polyetylen, teflon, polytan (druh polyuretanu) a další? Samozřejmě, i ty se dají koupit jako polotovary, Zkrátka, ať už potřebujete vyrábět z plastu cokoliv, plastové polotovary pomohou a celý proces ulehčí.

Okomentovat


Security code
Obnovit