Nenechte si zabrat své parkovací místo

Parkování je problém prakticky ve všech větších městech, a to dokonce i když máte své vlastní parkovací místo.

Mnoho lidí totiž nedbá na cedule a na vašem místě prostě zaparkuje pod záminkou, že si označení nevšimli, že je to jen na chvíli apod. A kdo pak má čas tyhle věci řešit, volat odtahovku a hádat se s majitelem vozu?

Dá se to naštěstí vyřešit poměrně snadno instalací parkovacích sloupků, které zabrání vjezdu nežádoucích vozidel na vyhrazené místo.

Parkovací sloupek sklopný se dá velice jednoduše vyklopit nahoru, jakmile vyjedete ze svého parkovacího místo, a ve vyklopené poloze uzamčít. Po návratu zase jen krátce vystoupíte z auta, sloupek odemknete, sklopíte, a můžete parkovat. Vyklopení i sklopení je rychlé a bez použití nářadí.

Alternativou ke sloupku jsou sklopné parkovací zábrany. Mají tvar širokého obráceného U s podpěrnou tyčí uprostřed. Princip fungování je stejný – zábrana se vyklopí nahoru a uzamče, a při parkování opět sklopí dolů.

Zda použít sloupek nebo zábranu záleží na vašich estetických preferencích, na možnostech uchycení zařízení do země i na prostorovém uspořádání parkovacích míst.

Když už jsme u prostoru, co když máte parkovací místo, nebo třeba vjezd, příjezd k domu či firmě apod. někde za rohem, odkud není při výjezdu na silnici dobře vidět a hrozí riziko srážky s dalšími vozidly? V těchto případech je vhodné použít dopravní zrcadlo. Bývá vypouklé pro širší obraz, takže díky němu uvidíte vozidla přijíždějící z obou stran, a ta zároveň mohou vidět i vás. Tato zrcadla jsou ocelová, proto dlouho vydrží a nemusíte se bát střepů v případě jejich poškození. Vyrábějí se v kulaté i obdélníkové variantě a jsou upevněna na nastavitelném držáku. Je samozřejmé, že správná instalace a nastavení zrcadla do ideálního úhlu jsou podmínkou jeho bezproblémové funkce.

Okomentovat


Security code
Obnovit