Vyrábíte pelety, brikety a podobné výrobky? Pak je jistě potřebujete také dobře zabalit…
Ruční pytlování je možná zdánlivě nejjednodušší, ale ve výsledku je fyzicky i časově náročné a při spočítání všech nákladů také drahé. Navíc se musíte spoléhat na zaměstnance, a jak jistě víte, najít je není vůbec snadné.
Mnohem lepším a spolehlivějším řešením je balička na pelety. Funguje zcela automaticky, kdy se vsypem nahoře pelety dostávají do zařízení a dole vyjíždějí již v úhledně zabalených pytlech.
Baličky se vyrábějí v různých velikostech, můžete tedy vybírat podle kapacity vašeho provozu. I tak je možné v rámci každého typu nastavovat hmotnost výsledných balíků v rozsahu jednotek až desítek kilogramů, a tomu pak i odpovídající rozměry balíku. Kapacita zařízení je od několika kusů po několik desítek kusů každou minutu.
Velice podobně pracuje také balička na brikety, ovšem s tím rozdílem, že brikety jsou baleny do plastové fólie. Opět probíhá celý proces automaticky, kdy na začátku je příjem a seřazení briket, následuje zabalení do fólie a svaření, poté smrštění v horkovzdušném tunelu a na závěr ochlazení balíku při výstupu z tunelu.
Celé zařízení váží okolo tuny a na délku má něco přes tři metry.
A jak brikety přepravovat mezi pilou, baličkou a ostatními komponenty výrobní linky? No přece s pomocí pásových dopravníků, které zajistí plynulý chod výroby. Zásobují a propojují celou linku a v případě potřeby se dají samozřejmě pozastavit.
Jestliže potřebujeme přepravovat sypké, ještě nezhutněné materiály, jako například suroviny pro výše uvedenou výrobu briket a pelet, poslouží k tomuto účelu šnekový dopravník, kde otáčející se šneková spirála tlačí materiál trubkou či žlabem dopředu. Šnekový dopravník zvládne nejen dopravu po rovině, ale i šikmo, a to až do stoupání 30°.