Power Plate - opravdu efektivní tréning

Nemáte čas trávit hodiny ve fit centrech? Máme pro vás velmi efektivní cvičení, které zvládnete za 30 minut. Nevěříte? Doporučujeme vyzkoušet cvičení na Power Plate.

Co je Power Plate?

Je to speciální plošinka, která funguje na principu přenášení vibrací do svalů. Díky vibracím vám přístroj pod nohama vytvoří nestabilní plochu, na které už jen při samotném stání musíte zapojit většinu svalů. Při cvičení se jich pak aktivuje celých 97 %, zatímco u klasického posilování necelá polovina.

Power Plate se přitom využívá nejen ke kondičnímu cvičení, ale i k rehabilitaci. Skvělé účinky má například po operacích kolenních křížových vazů, kdy výrazně zkrátí rekonvalescenci. Při cvičení totiž nepřetěžujete klouby, ale skvěle posilujete cílené skupiny svalů, třeba právě dolních končetin.

Pro koho je vhodný?

Možná si myslíte, že je Power Plate určený pouze pro ženy. Jste na omylu. V ČR dokonce existují speciální studia, kde mohou cvičit jen muži. Cvičení na Power Plate je pro sportovce, hvězdy, osoby po úrazech - téměř pro všechny. Ženy si zlepší postavu a vzhled, sportovci výsledky svých tréninků, poskytuje jim rychlé zotavení a pro ostatní zlepší kondici, navodí duševní pohodu a vyrýsuje postavu. A hvězdy - ty mohou říct, že nejsou pozadu. Naprosto však není vhodný pro osoby s cukrovkou, srdečními potížemi, těhotné ženy, lidi s otevřeným poraněním atd. Prostě každé cvičení má kontraindikace. Proto je dobré se předtím, než začnete cvičit Power Plate a nejste si jisti se svým zdravotním stavem, poradit s lékařem.

Cvičení je poměrně jednoduché, ale prosím vždy si vezměte na začátku trenéra. Sami poznáte, kolik hodin vám stačí. Trenér je tam od toho, aby vše vysvětlil a pomohl vám. Na první pohled se zdá, že je to dost pasivní pohyb, ale stačí třicet vteřin až jedna minuta a vše je jinak. Po tuto dobu se snažíte udržet nějakou pozici, pak vždy přijde změna. Za 30 minut zvládnete posílit celé tělo a cvičení vás nenudí. Buď stojíte, ležíte, nebo opíráte nějakou část těla o stroj. Tréning je zakončen příjemnou intenzivní masáží, kterou lze uplatnit i na ty partie těla, jež trpí celulitidou a opět závěrečným protažením.

Kolik spálím kalorií?

Záleží na každém člověku, jak intenzivně se cvičení věnuje a jak silnou zátěž si zvolí, ale průměrně za půl hodiny tréningu cvičící zhubne okolo 500 kcal, což by šlo přirovnat například k hodině intenzivního kruhového tréningu. Pokud jdete na Power Plate poprvé, počítejte s tím, že vás budou bolet svaly. Po cvičení je dobré se protáhnout, ale to platí pro každý tréning.

Rada na závěr: Pokud plánujete návštěvu Power Plate studia studia, rozhodně si nezapomeňte ručník a pití!

Okomentovat


Security code
Obnovit