Nepodceňujte dentální hygienu

Jsou lidé, kterým na vlastním vzhledu nezáleží, ale je jich určitě menšina. Protože ať chceme nebo nechceme, první dojem, jaký svým vzhledem na ostatní zanecháme, je velice důležitý – ať už jde o vztahy partnerské, kamarádské nebo obchodní.

Ale nejde jen o oblečení, čistotu, účes... Můžete vypadat skvěle, ale pokud při úsměvu odhalíte řadu žlutých či zkažených zubů, nepůsobí to zrovna dobře. Proto bychom měli věnovat pozornost i zubní hygieně. A nemyslíme tím teď pravidelné čištění zubů – to by mělo být samozřejmostí. Na „vyšší level“ vás dostane dentální hygiena na specializovaném pracovišti.Najdete je po celé republice, v Praze například na následujícím odkazu (zubař Praha).

Co je dentální hygiena a k čemu slouží? Při dentální hygieně váš chrup čistí odborník pomocí k tomu určených malých kartáčků, které se dostanou i do úzkých mezizubních prostor. Nejen že pak zuby lépe vypadají, také se méně kazí, navíc máte v ústech pocit čistoty a samozřejmě i dech beze stop pachů po zbytcích potravy.

I pokud se vám zdá, že takové ošetření nepotřebujete, budete překvapeni výsledkem. Dentální hygienu není nutné absolvovat nějak zvlášť často, stačí přibližně jednou za půl roku. Náklady na ni vynaložené se vám vrátí v podobě úspor za zubní ošetření a lepšího chrupu po řadu let.

Při zubní hygieně dochází také k odstranění skvrn na zubech, vzniklých kvůli pití kávy, čaje, koly, kouřením a podobně. Jestliže ani to nestačí a váš chrup stále vypadá zašle, můžete navíc přistoupit k bělení zubů. Nebojte se, není to žádná bolestivá procedura, provádí se bělícím gelem, a to buď doma, nebo kombinovaně doma a v ordinaci. Bělení je však možné provádět pouze na zcela čistých zubech bez kazů a zánětů. Navíc se nedá vybělit úplně vše – ostatně, na odborném pracovišti vám poradí a vše vysvětlí.

Důležité je také vědět, že bělení není napořád a čas od času (jak často je individuální) je vhodné jej opakovat.

Okomentovat


Security code
Obnovit