Co Čech, to sportovec?

Čím dál více Čechů dává přednost aktivnímu trávení volného času před povalováním u televize. Po práci se převlečou do sportovního a hurá sportovat – vyčistit si hlavu a udělat něco pro své zdraví a lepší kondici.

Nejoblíbenější pohybová aktivita

Mezi jejich nejoblíbenější sport patří jízda na kole. Cyklistice jsme jako národ doslova propadli, dokonce ji máme raději než fotbal, běh, lyžování nebo tenis. A není divu, přináší totiž řadu výhod. Můžeme s ní začít v jakémkoli věku bez ohledu na fyzickou kondici nebo váhu. Provozovat ji lze prakticky kdekoli a kdykoli nás zrovna napadne, vyrazit můžeme s rodinou, kamarádem, v partě nebo klidně sami. Nepotřebujeme k tomu ani žádného trenéra.

V Česku vládne cyklistika

Investovat však musíme do vybavení. Největší položku pochopitelně představuje nákup kola. Nevíte-li, jak vybrat to pravé, pak se vydejte do specializované prodejny. Odborníci vám tady doporučí, zda pro vás bude vhodné horské kolo, silniční nebo trekkingové, pomohou vám nastavit sklon a výšku sedla i řídítek či doplnit povinnou výbavu.

Podcenit se nevyplatí ani cyklistické oblečení – v obyčejných šortkách a bavlněném tričku nebudete mít z jízdy ten správný požitek, chybět vám bude potřebný komfort. Daleko lepší službu vám prokážou cyklistické kraťasy s vložkou, které ochrání vaše sedací partie i další choulostivá místa. Co se týče horní části, pak zvolte cyklistický dres, který je oproti normálnímu tričku prodyšný a efektivně odvádí pot. V rámci zvýšení bezpečnosti vybírejte takový, který má i reflexní prvky nebo je hodně barevný, aby vás na silnici nikdo nepřehlédl.

To samé platí pochopitelně i o cyklistické helmě. Ačkoli její nošení je podle platných zákonů povinné pouze do 18 let, statistiky mluví jasně – 9 z 10 smrtelných nehod měli cyklisté bez přilby.

Moderní pomocníci

Kromě jízdy na kole a venkovních sportovních aktivit ale Češi rádi zavítají také do fitness center. Ke slovu se čím dál častěji dostávají i nejrůznější moderní přístroje – fenoménem se stalo cvičení na vibračním stroji power plate. Pochvalují si ho hlavně ti, kteří trpí nedostatkem času a dlouhý trénink několikrát týdně si nemohou dovolit. I za kratší časový úsek totiž dosáhnou stejných výsledků.

Okomentovat


Security code
Obnovit