Vyjeďte na dovolenou do Štýrska

Náš jižní soused, Rakousko, patří oprávněně k častým cílům dovolených našich turistů.

Češi sem jezdí hlavně lyžovat, ale Rakousko má co nabídnout po celý rok. Je tedy pochopitelné, že ubytování Rakousko je velmi vyhledávané.

Jednou z devíti rakouských spolkových zemí (a druhou největší) je Štýrsko se statutárním městem Štýrským Hradcem (Graz).

V této spolkové zemi naleznete významné turistické lokality, jako je například část pohoří Dachstein se známým ledovcem a  nejvyšším vrcholem Hoher Dachstein ve výšce 2 995 m n. m. Oblast láká k lyžování, ale také horolezectví, pěší turistice a dalším aktivitám. Za návštěvu stojí třeba největší vodopády ve Štýrsku Riesachfall s výškou přes 70 metrů, lákavý je horský okruh Reiteralmsee Runde, vedoucí okolo pěti alpských jezer a řada dalších míst.

Dost možností je i pro méně náročnou turistiku. Pokud cestujete s dětmi, vyrazte na okruh kolem vrcholu Sattelberg (1 252 m), který začíná u kostelíku v Ramsau Kulm. Cestou se pak můžete zastavit u starého mlýna.

Další variantou aktivní zábavy s dětmi je okruh Hopsiland. Užijete si tu krásné výhledy, vylezete na vrchol Planai (1 906 m) a cestou je spousta dětských atrakcí – lanové dráhy, prolézačky, skluzavky apod., v teplém počasí i hrátky s vodou ve Vodním světě.

Tip: Při vašem putování doporučujeme vyzkoušet český penzion v Rakousku ve městě Ramsau am Dachstein nedaleko Schladmingu s názvem Savisalo. Nejen že se tady skvěle vyspíte, ale mají zde i výborné jídlo, k němuž si můžete dopřát čepovanou Plzeň, a jako relax pak navštívit zdejší saunu. V létě tu navíc dostanete kartu Sommercard, díky níž pak máte v okolí spoustu zábavy zdarma, nebo s velkou slevou.
Ubytování Schladming se dá využít také při tranzitu, například pokud jedete přes Dolní Dvořiště směrem na Udine. Ale byla by škoda nezdržet se déle!

Okomentovat


Security code
Obnovit