Cyklovýlet po Břeclavsku

Okolí Břeclavi je vyhlášené místo pro milovníky cykloturistiky, dobrého jídla a vína.

Velmi těžko byste hledali oblast pro cyklisty tak příznivou, jako je právě Břeclavsko. Pokud chcete na svém výletě i přespat a budete hledat ubytování Břeclav, doporučujeme penzion U Doubků, rozhodně nebudete zklamaní.

Cyklotrasy Břeclav

Sama Břeclav leží na okraji Lednicko-valtického areálu, který při návštěvě této lokality nemůžete vynechat. Avšak kromě známých památek, můžete místní kraj projet také na kole a to po vyhlášených stezkách.

Nejznámější je nejspíše Lichtenštejnská stezka. Ta se skládá z pěti vzájemně propojených cyklotras, které spojují Lednicko-valtický areál a část Dolního Rakouska. Celková délka těchto tras činí téměř 150 km.

Na Břeclavsku vám doporučujeme také Vinařské stezky. Ty se linou celou Moravou v délce větší než 1200 km. Jakmile uvidíte symbol vinařských stezek - siluetu sklepa, rozhodně jej následujte. Čeká vás totiž cesta nádhernou vinařskou krajinou, přes rozmanité vyhlídky a významné vinařské obce.

Ubytování Břeclav

Pokud se během svého cyklovýletu chcete i ubytovat, zvolte penzion U Doubků. Jedná se o příjemný rodinný penzion s tradicí. Nachází se nedaleko od centra a k vyhledávaným lokalitám to máte coby kamenem dohodil. Jsou dokonale připraveni na milovníky cyklistiky. Svá kola si můžete nechat v uzamykatelné garáži a nebo, pokud s sebou to své náhodou nemáte, si zde můžete kola také vypůjčit. Po náročném dni stráveném v sedle si odpočinete v komfortním a vybaveném pokoji v klidné lokalitě. Je to zkrátka ideální ubytování pro cyklisty.

Restaurace Břeclav

Hodláte-li ochutnat lokální kuchyni z kvalitních surovin a vína od místních vinařů, při hledání restaurace Břeclav jistě narazíte na na penzion který jsme doporučovali v úvodu, není to chyba, součástí penzionu je i vyhlášená restaurace. Odpočiňte si na zahrádce, vyzkoušejte místní víno a ochutnejte kuchyni aktualizovanou dle nejnovějších gastronomických trendů. Nebudete litovat.

Okomentovat


Security code
Obnovit