Psí plemena, která pohlídají váš dům a co vyžadují

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte hlídače domu?

Zapomeňte na alarmy, je zbytečné do nich investovat. Raději investujte do pejska, který bude nejen vaším hlídačem, ale také bude fantastickým společníkem, jehož přítomnost oceníte v nejedné osamocené chvilce.

Pokud patříte k lidem, kteří se pyšní velkou zahradou, psí hlídači se budou mít u vás skutečně dobře. Samozřejmě jim musíte dopřávat dostatek pozornosti a péče, to je povinnost každého majitele. Pojďme si však říct, jaká plemena jsou pro hlídání domu jako stvořená a co vlastně vyžadují.

Jaká psí plemena jsou ideální pro hlídání domu?

Každé psí plemeno se vyznačuje jinými rysy a jinými vlastnostmi. Někteří pejsci jsou malého vzrůstu, jiní pejsci jsou obrovští a mají zajímavou povahu. Některá psí plemena jsou agresivní, jiná jsou vysoce inteligentní, najdou se dokonce i líní pejsci, kteří jsou ideálními společníky pro lidi, kteří jsou také leniví a kteří nemají dostatek energie na dlouhé procházky při západu slunce. Nyní se však zaměřme na hlídače, kteří nám se stoprocentní jistotou ochrání náš příbytek.

K takovým plemenům se neřadí jenom velká plemena, která jsou však pro hlídání jako stvořená. Například ideálním hlídačem je německý ovčák, který je velmi agresivní, ale také velice inteligentní. Jedná se o pejska, kterému od malička musíte ukazovat, kdo je tady pánem. K dalším hlídačům se řadí typický rotvajler, který je také známý svou agresivní povahou. Opět je nutné mu ukázat, kdo je v domě pánem a kdo se musí poslouchat.

Obecně lze říct, že každému hlídacímu psímu plemenu se musí ukázat, kdo je v domě pán. Jinak se vše může rapidně zkomplikovat.

Co psí hlídači vyžadují?

Stejně jako jiná psí plemena, i psí hlídači potřebují základní výbavičku. Nutný je samozřejmě obojek, dále také bouda nebo případně podložka či poduška, která ochrání pejska před chladnou, mnohdy až mrazivou dlažbou. Na venkovní procházky je zapotřebí vlastnit kvalitní vodítko a samozřejmě nepostrádejte ani pamlskovník, v němž se budou ukrývat dobroty za odměnu.

Okomentovat


Security code
Obnovit