Skleněné stezky odvahy v čínském pohoří Tianmen

Vstoupit na skleněnou stezku v pohoří Tianmen vyžaduje notnou dávku odvahy.

Jedna z jejích stran je připevněna k úbočí kolmého skalního útesu, pod druhou se rozevírá propast hluboká více než 1200 metrů. Jediné, co odvážného poutníka dělí od pádu do děsivých hlubin, je asi metr široká, průhledná plošina, vyrobená z 6 centimetrů silného, čirého skla. Při pohledu pod nohy tak vidíte ničím nezakrytý výhled podél úbočí útesu až na úpatí hory, které se nachází více než kilometr pod vámi.

Tianmen chodnik3

Tato 60 metrů dlouhá stezka odvahy se nachází na úbočí hory Tianmen, v chráněné oblasti Zhangjiajie, v severní části provincie Chu-nan v centrální Číně. Skleněný chodník je součástí vyhlídkové plošiny o celkové délce 853 metrů. Kromě nefalšované hrůzy, svírající žaludek většiny návštěvníků, nabízí tato vyhlídková stezka nijak nerušený výhled na překrásnou okolní scenérii.

Ale nebojte se. Vše je naprosto bezpečné. Stezka je tvořena třívrstvými skleněnými deskami o celkové tloušťce více než 6 centimetrů, které unesou více než 800 kg. Před vstupem na stezku jsou turisté požádáni, aby si vyzuli boty. Díky tomu je skleněný povrch stále čistý a vašemu výhledu na hloubku pod vámi nic nebrání.

Kráčet vzduchem ve výšce 180 metrů můžete také po 430 metrů dlouhém a 6 metrů širokém visutém chodníku, vyrobeném ze skleněných desek. Tento skleněný most spojuje dva skalní útesy v nedaleké oblasti zvané Avatar Hills, díky slavnému sci-fi filmu, který se zde natáčel. Výhled, třebaže není pro slabé povahy a lidi trpící závratí, je naprosto úchvatný. Jelikož je vstup na most omezen na 8000 lidí za den, mnozí z návštěvníků neváhají strávit noc čekáním, aby byli mezi prvními, kdo se bude moci projít oblohou s křišťálově čistým ranním vzduchem. Pocit, že kráčíte vzduchem nad nádherným údolím, za to určitě stojí.

Foto: Boredpanda.com
Mapa: Chinahighlights.com

Okomentovat


Security code
Obnovit