Agroflex Premium - skleník, který vydrží

Tradiční skleník je, jak název napovídá, vyroben ze skla. Sklo má mnoho pozitivních vlastností. Má výborné optické parametry, odolává povětrnostním vlivům i UV záření, je tvrdé... Ale také křehké, jak mnozí z nás znají z dětství, kdy fotbalový míč letěl, kam neměl.

A když už se rozbije, střepy se neuklízejí snadno a pokud část z nich nenajdeme a neuklidíme, mohou způsobit zranění i po letech. Proč tedy nevyužít k výrobě skleníku modernějších materiálů?

Polykarbonát je oproti sklu až 200x pevnější a velice dobře odolává úderům a rázům, navíc je také o hodně lehčí (přesněji 6x), takže se s ním lépe manipuluje a celá konstrukce skleníku může být subtilnější. Dutinkový polykarbonát má dobré tepelně-izolační vlastnosti. Rovněž částečně pohlcuje UV záření a chrání tak rostliny před spálením. To vše při dlouhé životnosti, odolnosti vůči nízkým i vysokým teplotám a vůbec vlivům povětrnosti - a v neposlední řadě i nižší ceně.

Další výhodou polykarbonátu je možnost tvarování, kdy zahradní skleníky mohou být i obloukového tvaru.

Polykarbonátový skleník si můžete postavit sami. Navrhnete si vlastní konstrukci, koupíte polykarbonátové desky a stavíte. Další možností je zakoupit v e-shopu hotový zahradní skleník, respektive jednotlivé díly, které jen smontujete. Vše je součástí dodávky – konstrukce z hliníku nebo pozinkované oceli, polykarbonátové části, těsnění, lišty atd.

Na výběr je široká škála typů různých velikostí, konstrukce a tvarů. Někdo dá přednost klasickému skleníku s šikmou střechou, jiný má raději oblouk. Skleník může mít i různé vychytávky, jako jsou větrací okýnka, automatické otevírače reagující na teplotu apod. Samozřejmostí je možnost dokoupit různé příslušenství a náhradní díly.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené