Modulární stavby - cokoliv si budete přát...

Už dávno neplatí, že modulární stavby jsou pouhým dočasným řešením, než se postaví něco „lepšího“. Stavby z modulárních kontejnerů jsou dnes po desítkách let vývoje a ověřování v praxi na takové úrovni, že se z nich stavějí hotely, úřady, školy, obchody, sídla firem či rodinné domy. Možnosti jsou zkrátka takřka neomezené, včetně vícepatrových staveb.

Modulární kontejnery od profesionálních dodavatelů mají totiž vynikající dílenské zpracování a využívají kvalitních surovin a komponent, takže je zajištěna jejich dlouhá životnost a vysoká užitná hodnota.

A nesmíme zapomenout na další obrovskou výhodu, kterou představuje právě slovo „modulární“ v názvu. Modulární stavby je totiž možné postupně rozšiřovat a přidávat další buňky. Jsou tedy ideální například pro firmy, které  další bloky dokupují na základě svého růstu, pro ubytovací zařízení, veřejný sektor atd., prostě všude tam, kde se do budoucna počítá s rozšiřováním činnosti, změnou uspořádání apod.

Samozřejmě je i nadále možné využívat kontejnery také jako dočasné stavby. Příkladem jsou třeba sanitární kontejnery – ty mohou být relativně „pevnou“ součástí modulárních staveb, ale také se používají jako dočasné buňky při koncertech a společenských akcích, motoristických soutěžích, sportovních utkáních, na stavbách atd.

Výhodami modulárních staveb z kontejnerů jsou rychlost výstavby, přemístitelnost, výše zmíněná variabilita a možnosti rozšiřování a v neposlední řadě rovněž příznivá cena. A ke všemu bude výsledek ještě dobře vypadat...

Při plánování stavby přitom můžete počítat jak s kombinováním standardizovaných kontejnerů pro různé použití, tak se dá po konzultaci s výrobcem vyrobit speciální modul na přání. Fantazii se meze nekladou…

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené