Jak doma využít solární energii?

Neustále slýcháme o tom, jak bychom měli šetřit životní prostředí kolem nás, co bychom pro šetření životního prostředí měli udělat nebo jak se o přírodu starat, aby byla co nejdéle tak krásná, jak ji známe nyní.

Je skutečně mnoho možností, jak šetřit životní prostředí, jednou takovou možností je instalovat na střechu rodinného domu fotovoltaickou elektrárnu. Pokud se rozhodnete investovat do solárních panelů, budete moct využívat solární energii.

Solární panely ukrývají celou řadu výhod. K výhodám patří například to, že neznečišťují životní prostředí. Výroba solární energie nepotřebuje žádné škodliviny, potřebuje jen sluneční paprsky, které nejsou pro okolí nijak škodlivé. Navíc dokážou solární panely snížit náklady spojené s energiemi na rodinném domě.

A to je ostatně hlavní důvod, proč lidé do solárních panelů investují a proč využívají solární energii. Mnozí se však stále ptají, jak konkrétně lze vyrobenou solární energii využít?

Pro ohřev vody

Ptáte se, jak doma využít solární energii? Například lze solární energii využít pro ohřev teplé vody v bojleru. Potřebovat se k tomu budou jen solární panely, regulační elektronika a samozřejmě bojler. Podle mnohých odborníků fotovoltaický systém funguje zcela autonomně, zůstává funkčním i v případě, že by došlo k výpadku sítě, což je ostatně další výhoda fotovoltaiky jako takové.

Odborníci se také shodují na tom, že dobře navržený solární systém může zajistit až šedesát procent energie, která se potřebuje pro ohřev vody ročně. I když jsou solární panely trochu dražší záležitostí, jejich cena se pohybuje okolo šedesáti až stovky tisíc korun, dnes je možné získat dotaci na fotovoltaiku, která může pokrýt alespoň polovinu pořizovacích nákladů.

Pro fungování domácnosti

Solární elektrárna však dokáže dodat energii i do běžných elektrických rozvodů v domě, není tedy určena jen a pouze pro ohřev vody. Do takových fotovoltaických systémů se přidávají takzvané akumulátory, které dodají elektřinu do domácnosti tehdy, kdy nesvítí sluníčko.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené