Želva zelenavá jako skvělý mazlíček do malého bytu

Chcete si pořídit domácího mazlíčka, ale jelikož je váš byt příliš malý, nechcete si pořizovat pejska, který přece jenom potřebuje více prostoru?

Nemáte ale zájem ani o hada, jehož terárium musí být opravdu prostorné a na to opět nemáte dostatek místa ve svém menším příbytku?

Nemusíte věšet hlavu nebo smutnit z toho, že je váš byt příliš malý. I do malého příbytku si můžete přinést živého tvora a nemusí to být žába nebo ještěrka. Může to být želva zelenavá, které stačí jenom menší terárium postavené z hliníkových profilů.

Ideální pro začínající chovatele

Želva zelenavá patří k ideálním mazlíčkům pro začínající chovatele. Její pořizovací cena není zrovna vysoká, koupíte ji i za pár tisíc, ne-li několik stovek korun. Její podmínky pro život nejsou nic světoborného, naopak je to velice skromná želva, která není náchylná k nemocem jako jiné jí podobné druhy.

Tím však výčet chovu tohoto mazlíčka nekončí. Želva zelenavá nepřekračuje svou velikostí dvaadvacet centimetrů ani v dospělosti, čili je opravdu ideální do menších bytových jednotek. Co se týče její hmotnosti, v dospělosti nedosahuje více jak dvou a půl kilogramu.

Vhodné terárium je základem

Že vážně přemýšlíte nad koupí tohoto domácího mazlíčka? Nemusíte se bát nijak složitého chovu. Jak již bylo zmíněno, želva zelenavá je opravdu velice nenáročným společníkem, který nepotřebuje ani příliš pozornosti. Žije si zkrátka svým vlastním životem, ke kterému potřebuje hlavně vhodné terárium nebo případně akvárium.

Aby byl její příbytek pro ni jako stvořený, nezapomeňte na větrací otvory, které zaručí přívod čerstvého vzduchu. Rozhodně ji ponechávejte v jejím teráriu, “volný” život na bytě jí neprospívá - spíše jí zkracuje její život.

Terárium doporučujeme vystlat vhodným substrátem (minimálně ve výšce čtyř centimetrů). Nezapomeňte na dostatečný přívod světla, které však přikryjte květináčem, abyste vytvořili želvě přirozenější podmínky. Navíc tím zabráníte jejímu přehřátí.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené