Posuvné dveře s kapsami

Kapsové posuvné dveře jsou dveře, které se zasouvají do skryté dutiny ve stěně, tj. do "kapsy".

K tomu je zapotřebí dostatečně široká stěna, aby se do ní vešla kapsa, a také dostatek místa na jedné straně rámu dveří, aby se do něj dveře vešly při úplném otevření. Tyto kapsy se obvykle instalují při stavbě nového domu, ale pokud je k dispozici potřebný prostor, je možné je dodatečně namontovat.

Výhody

Nejzřejmější výhodou kapsových dveří je, že jsou velmi prostorově úsporné, ideální například pro malou koupelnu nebo šatnu. Běžné výklopné dveře by zasahovaly do prostoru a mohly by ztěžovat pohyb nebo dokonce ovlivňovat umístění vybavení nebo nábytku v místnosti! Protože se kapsové dveře skrývají ve stěně, je to v podstatě, jako by tam dveře ani nebyly, spíše se jedná o část stěny, která se může objevit a zmizet podle potřeby, čímž se maximalizuje prostorový potenciál místnosti.

Nevýhody

Hlavní nevýhodou kapsových dveří je, že nevytvářejí tak dobré těsnění jako běžné dveře na pantech nebo jiné typy posuvných dveří. To může znamenat, že zvuky, pachy a světlo se mohou snadněji šířit mezi místnostmi. To omezuje místa, kde lze dutinové dveře použít, například nejsou vhodné pro oddělení vnitřních a venkovních prostor.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené