Pojistka bydlení - stačí jen jedna, nebo je lepší kombinovat?

Důvod je neznámý, možná je to kvůli úspoře peněz, z nevědomosti, nebo z nezodpovědnosti. Ať máte důvod k tomu mít nepojištěné bydlení jakýkoliv, je na čase ho změnit. I váš domov je v ohrožení každou vteřinu.

Přijít může nečekaně silná vichřice, která zničí fasádu, rozbije okno a silný déšť vás vyplaví, nebo může přijít zloděj a odnést si vaše cennosti, ohroženi jste třeba i přepětím v síti.

Výběr ze tří

Každý majitel bytu a domu si může vybrat z 3 druhů pojistek. Jedná se o pojištění nemovitosti, jehož účelem je krytí škod na věcech nemovitých, zahradních kulturách a přilehlých stavebních součástech.

sliving.cz online ergo cz 01

Druhým typem je pojištění domácnosti, které kryje škody na věcech movitých, jako jsou spotřebiče, nábytek aj. Pojišťovna vám vyplatí kompenzaci ale jen v případě, když škody nevzniknou vaší vinou.

Příklad: Když zapomenete vypnout vodu a vyplavíte sousedy, pojišťovna pokryje škody, které vznikly u vás doma, ale nikoliv škody u souseda. Pro takové případy slouží pojištění odpovědnosti.

Do třetice si můžete zařídit pojištění majetku online. Funguje jako kombinace obou předchozích.

sliving.cz online ergo cz 02

Správné nastavení jako klíč ke spokojenosti

Mnoho lidí dělá při sjednávání pojištění velkou chybu, šetří a pojistí se na menší hodnotu, než jakou jejich majetek má. Je to jen k jejich škodě, protože ve chvíli plnění jim bude vyplacena nízká částka. Nedělejte to. V klidu hodnotu domácnosti i nemovitosti spočítejte a na výslednou cenu se pojistěte. Pokud si cenou nejste jisti, můžete si zaplatit odhadce, počítejte ale s výdajem okolo 1500 Kč. Je také vhodné pojistku cca jednou za pět let aktualizovat. Vyplatí se to zejména v případě, když renovujete, protože tím hodnota roste. Abyste získali větší přehled, přečtěte si ještě odpovědi na časté dotazy k majetkovému pojištění.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené