Vybíráme nábytek do obývacího pokoje

Obývací pokoj je místo, kde obvykle lidé tráví hodně času. Místo, kde se večer schází celá rodina, kde se setkáváte s kamarády, či prostě jen sledujete svůj oblíbený televizní seriál. Proto byste si ho měli zařídit podle svých představ tak, abyste se v něm cítili dobře a útulně.

Většina lidí začíná výběrem pohovky. Není se co divit, je to jakési centrální místo obývacího pokoje, kde sedíme. Pohovka by proto měla být pohodlná, ale taky dobře vypadat. V současnosti je na výběr prakticky nepřeberné množství provedení, materiálů a konstrukcí.

Jestliže myslíme na to, že v obýváku bude někdo spát, zvolíme pohovku rozkládací. Záleží samozřejmě na tom, zda počítáme jen s příležitostným spaním pro návštěvy, nebo s pravidelným či dokonce každodenním – podle toho zvolíme vhodný typ. Pro pravidelné spaní doporučujeme pohovku umožňující zdravý spánek, tedy s odpovídajícími vlastnostmi (vhodná tvrdost, odvětrání...) a z patřičných materiálů „matrace“ i roštu.

Spíše do větších obýváků se hodí rohové sedací soupravy, kam se usadí více lidí. Nemusí být ovšem nutně v rohu, jak název napovídá, někdy se naopak dávají částečně do prostoru s tím, že jedna (případně obě) strana opticky a vlastně i fakticky odděluje prostor, například pokoj od kuchyňského koutu.

Nábytek do obývacího pokoje se vyrábí z celé řady materiálů, ovšem stálicí v oblíbenosti zůstává nábytek z masivu. Ač mohou mít různé moderní materiály skvělé vlastnosti, masivní dřevo působí solidně, je pevné, dá se opravovat broušením a mnoho lidí na něj nedá dopustit. Pokud ale dáváte přednost třeba dýhované dřevotřísce či jiným materiálům, i zde si jistě vyberete nábytek pěkný a kvalitní.

Základem (ostatně nejen při výběru nábytku :-)) zůstává stanovit si své požadavky a jejich priority a podle toho vybírat. Jedním z kritérií bude u většiny lidí i cena, ovšem v současnosti se dá i pěkný a kvalitní nábytek pořídit za rozumnou cenu.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené