Krycí plachty na bazén značky JABOR

Určitě to všichni známe - pořídili jsme si na svou zahradu bazén, abychom společně s dětmi mohli dovádět v letních vedrech.

Je to určitá forma komfortu, ale jistě nám dáte za pravdu, že mít takový bazén na zahradě chce také menší dávku péče. Zejména voda musí být čistá, a tak je potřeba i bazénová chemie. Tu můžeme malinko ušetřit v případě, že si pořídíme krycí plachtu na bazén, která nám v tomhle smyslu splní všechny prvky ochrany.

Krycí plachty mají své výhody

V mnoha případech se setkáváme s tím, že musíme každý den vodu v bazénu čistit od nečistot různého původu. Nikoho určitě netěší, že každé ráno se na hladině objevují nejrůznější nečistoty v podobě listí, hmyzu i větví ze sousedova stromu. Pak se musí voda dobře vyčistit, aby byla připravena pro vodní radovánky. Jednou nebo dvakrát se to dá přehlédnout, ale pokud se z toho stene prakticky každodenní práce, je třeba přijít s vhodným nápadem. Proto jsou skvělým řešením právě krycí plachty.

V zimě se všechny tyto plachty na bazén mohou také stát jedním z ochranných opatření proti pádu do prázdného, vypuštěného bazénu. Samozřejmě, že zde hrozí při nepozornosti zranění a tak zabránit tomu může pevná krycí plachta. Takový druh plachty je vyroben z velice kvalitního a pevného materiálu, který je také odolný vůči mrazu.

Cena plachty

Musíme v tomto případě ještě konstatovat, že pořízení takové plachty je daleko levnější variantou, než například pevné pojezdové zakrytování bazénu z polykarbonátu. Jako doplnění k těmto plachtám výrobci nabízejí také různě veliká odtoková sítka, napínací gumy nebo kotvící kolíky pro správné upevnění.

Můžeme si ale také pořídit spolehlivého pomocníka, a tím je speciální naviják na plachty, který nám pomůže s lepší manipulací plachty. Na trhu existuje nejen naviják na ruční ovládání, ale i naviják elektrický nebo dokonce bateriový. Za zmínku také stojí i zmínka, že údržba takové plachty je stejně jednoduchá jako její manipulace.

Plachta na míru a kvalitní materiál

Máme - li na zahradě bazén poněkud atypického tvaru, i tady si můžeme krycí plachtu na bazén bez obav pořídit. Stačí jen, aby si technik odpovídající firmy změřil bazén a načrtnul jeho náčrtek a můžeme za pár dní očekávat přesně to,co jsme potřebovali.

Tyto plachty ale také plní funkci solární plachty, kdy její uložení nad hladinu postačí k příjemnému ohřevu vody, a to pomocí slunečních paprsků. Můžeme tak mít dokonalou teplotu ve svém bazénu v ekologické formě a prakticky zadarmo. Malý bazén se může snadno vyhřát sám, kdežto většímu bazénu musíme tak trošku pomoci. Ve větším objemu vody dochází k mnohem pomalejšímu ohřevu. Díky solárním plachtám můžeme využít sluneční paprsky k tomu, aby byla voda příjemně teplá po celý den. Všechny tyto možnosti zakrytování bazénu využijí zejména ti, kdo si chtějí koupací sezónu užít minimálně o tři měsíce déle.

Údržba plachet

Co se týká údržby bazénových plachet, tak zde můžeme říci, že jsou téměř bezúdržbové, což je velmi příznivé zjištění. Pokud bychom zaznamenali, že je plachta znečištěná, úplně postačí proud vody například z vysokotlaké myčky nebo proudem ze zahradní hadice. Poté ji musíme nechat dobře proschnout na slunci a následně složíme a uschováme na suchém místě.

baznov plachta mont kotven baznov plachta kotvc ep

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené