Prevence, která ochrání před katastrofou

Když si vedle sebe postavíte bydlení ve vlastní domácnosti a pobývání v pronajatém bytě, určitě nemusíte dlouho přemýšlet nad označením té lepší varianty.

Pořízení nemovitosti sice vyžaduje ohromné počáteční náklady, nicméně z dlouhodobého hlediska přináší mnohem větší uspokojení. Pokud se ovšem rozhodnete vydat tímto směrem, měly byste od samého počátku myslet na ochranu proti bezpečnostním rizikům, které si zásadně nevybírají, kdy se přihlásí o slovo.

Bezpečnost na prvním místě

Ať se rozhodnete pro koupi bytu, rodinného domu nebo výstavbu úplně nové budovy, musíte mít na paměti, že do projektu vkládáte nemalé finanční prostředky, které navíc nejsou nijak chráněny. Když tedy dojde například k požáru, povodním, odcizení stavebního materiálu, výbuchu nebo dalším nepříjemnostem, pokud nemáte pojištěný majetek, budete muset škody zaplatit z vlastních kapes.

Jelikož ale samotná koupě nemovitosti stála ohromné peníze, přičemž většina z vás bude navíc v pravidelných měsíčních intervalech hradit splátky za hypotéku, další výdaje za zbytečné opravy si prostě nemůžete dovolit.

Snad se shodneme na tom, že pojištění nemovitosti je stejně jako povinné ručení naprostou nezbytností, bez které se už spoustu lidí dostalo do dluhových pastí, z nichž posléze nebylo úniku.

sliving.cz ergo cz 01

Pojištění lze sjednat z pohodlí vašich domovů

Žijeme v době internetu, a proto ani kvůli sjednání pojištění nemusíte navštívit kamennou pobočku vybrané pojišťovny. Potřebné informaci si vyhledáte sami a díky online kalkulačce, kterou poskytuje například Bezpečný domov PLUS, rovnou i zjistíte, kolik vás pojistka na základě pravdivých údajů bude stát.

Na závěr nutno podotknout, že výsledek je samozřejmě nezávazný a pokud se rozhodnete vyčkat na lepší nabídku, nikdo vás do podepsání smlouvy nemůže a ani nebude nutit.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené