Atraktivní cena neznamená kvalitu. To platí i u garnýží

Ať už se díváte po rychlovarné konvici, po záclonách nebo po garnýžích, v každém případě na trhu najdete velice pestrou a širokou nabídku zahrnující kvalitnější i méně kvalitní produkty.

S příchodem kvality na trh došlo také ke zvýšení počtu nekvalitních produktů, které těm prvním zmíněným konkurují hlavně svou cenou, jež se zdá být na první pohled opravdu atraktivní. Ovšem při bližším zkoumání se zjistí, že by si měl člověk raději připlatit, než aby investoval do věci, jež se mu velice brzy rozpadne pod rukama.

S tímto se ostatně můžete setkat právě i ve světě garnýží a podobných bytových doplňků. Zůstaňme však u garnýží. Jejich laciné alternativy se na trhu objevují čím dál více a lidé často sáhnou právě po atraktivní nabídce než po kvalitnějším zpracování. Jenže to vede jenom k tomu, že se jim garnýž dříve nebo později rozpadne přímo nad hlavou.

Jak poznat nekvalitní garnýže?

Při výběru garnýží si možná říkáte, že nabízená cena je takzvaně akční, tudíž se může jednat o kvalitní výrobek. Naštěstí existuje několik doporučení, díky nimž vám bude na první pohled jasné, jestli se jedná o nekvalitní laciný výrobek nebo jestli je daná garnýž opravdu kvalitní, jenom za zvýhodněnou akční cenu.

Předně je třeba se dívat na průměr garnýže. Pokud není větší než dvanáct, třináct milimetrů, mluvíme o nekvalitním produktu, u něhož se šetřilo s materiálem. Kvalitní garnýže se pyšní minimálně průměrem pohybujícím se kolem šestnácti a více milimetrů.

Pozor, možná se nejedná o celý komplet

Pokud vás nějaká garnýž zaujme svou cenou, svou pozornost ihned zaměřte na sekci “informace o produktu”. Nízká cena totiž může být uvedena proto, že se nejedná o komplet a že garnýži něco chybí. Tím “něco” myslíme kupříkladu konzoly, na které se má garnýž uchytit, dále často chybí kroužky.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené