Kotle na tuhá paliva - stálice ve vytápění

Pořád se mluví o ekologii, obnovitelných zdrojích, solární či větrné energie apod., a tak by se mohlo zdát, že kotle na tuhá paliva jsou záležitostí minulosti.

Ale není tomu tak, stále mají ve vytápění své místo a bude tomu tak ještě hodně dlouho.

Nepředstavujte si však čoudící kotel, kde se spaluje bůh ví co. Moderní kotle na tuhá paliva jsou ekologické, účinné a splňují nejnovější normy.

Tak například kotle na dřevo AM Energo mají účinnost 87 % (při jmenovitém výkonu), respektive 89 % (při stáložárném provozu) a vzhledem k dokonalému spalování produkují jen minimální množství škodlivin a popela.
Dřevo se totiž v kotli de facto zplynuje na dřevoplyn, který následně hoří při vysoké teplotě (až 1000 °C), což zaručuje dokonalé spálení a tím pádem i uvedené nízké množství škodlivin ve spalinách.

Díky jejich konstrukci je omezena také tvorba dehtu. A nesmíme zapomenout na to, že i dřevo je obnovitelný zdroj energie s neutrálním vlivem na celkovou bilanci oxidu uhličitého (CO2 uvolněný při hoření byl předtím absorbován při růstu dřevin).
Kotle navíc vynikají dalšími parametry – mají velké plnící otvory a zplynovací komoru, vydrží hořet až 22 hodin a dají se řídit automaticky pomocí předprogramování. Snadná je taktéž jejich obsluha a čištění.

Podobně jsou na tom rovněž moderní kotle na uhlí. Kupříkladu kotel Licotherm AM 26 Carbo je optimalizován na spalování hnědého uhlí a při dodržení předepsaných parametrů paliva dosahuje výborné účinnosti a nízkého množství spalin. Je vybaven elektronickou regulací, která umožňuje automatický provoz bez lidského zásahu po dobu několika dní (podávka paliva je také automatická).

Vlastnosti a použití tohoto kotle se dále dají ovlivnit výběrem regulátoru, kdy jsou v nabídce tři varianty.

Kotle na tuhá paliva se hodí pro vytápění rodinných domů, bytů i menších provozoven. Jsou spolehlivé a mají dlouhou životnost.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené