Dřevěný nábytek pro venkovní posezení

Pravděpodobně jen málo lidí nemá rádo přírodu a čerstvý vzduch, a tak není divu, že venkovní posezení je tak oblíbené – ať už se jedná o zahrádky restaurací, nebo zahrady rodinných domů, či parčíky, prostory před bytovými domy atd.

Jestliže plánujete takové posezení vytvořit, budete potřebovat nějaký zahradní nábytek. Móda levných plastových židliček už je naštěstí pryč, a tak prim hraje dřevěný zahradní nábytek z masivu. Je to logické – dřevo je na dotyk velice příjemný materiál, dobře se na něm sedí při různých teplotách, člověk se nepotí tak jako na plastu, skvěle vypadá, je prostě přirozené.

Vyrábí se mnoho druhů venkovního dřevěného nábytku, v celé škále typů, barev a provedení. Proto je pochopitelně nejlepší pořídit zároveň stůl i židle (nebo lavice) najednou, v jednom stylu. Takové dřevěné zahradní sestavy se nejčastěji skládají ze stolu a místa na sezení pro čtyři až šest osob, mohou ovšem být i sestavy menší či větší, některé zahrnují navíc i servírovací stolek apod.

To, zda si koupíte židle, nebo dáte přednost lavicím, je jen na vás. Každé z těchto řešení má své výhody a nevýhody, a tak je možné i kombinovat, kdy například z jedné strany stolu je lavice a z druhé dáte židle. Prodávají se rovněž sestavy, kde jsou lavice se stolem pevně spojeny do jednoho celku. Někdy je výhodné stůl a lavice napevno zapustit do země, zejména pokud hrozí jejich odcizení.

Při pořízení dřevěného zahradního nábytku se nevyhnete jisté údržbě, kromě občasného očištění bývá potřeba i obnova povrchové úpravy, nicméně je třeba říci, že kvalitně provedený lak nebo nátěr vydrží řadu let, takže není nutné se tím zabývat často. Nábytek koupíte buď už s povrchovou úpravou, nebo bez ní, s tím, že si ji provedete sami podle sebe.

K sezení doporučujeme pro větší pohodlí dokoupit také polstry, jen je nezapomeňte uklízet před deštěm a dalšími povětrnostními vlivy.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené