Jak vybrat PROFI Vapku pro každodenní použití doma či na stavbě?

Vysokotlaký čistič je v dnešní době nepostradatelný stroj nejen v garáži, ale také na zahradě a všude tam, kde potřebujete rychle vyčistit stroje, beton, zdi a jiné povrchy.

Vysokotlaký čistič nám usnadní spoustu práce

Vysokotlaké čističe jsou skvělým pomocníkem nejen pro dům a zahradu, ale také do garáže či na chalupu. A profesionální Vapky je možné použít v zemědělství, na stavbách i pro čištění velkých ploch. Třeba při čištění fasády, střechy, parkovacího stání, apod.

Podle čeho je dobré vybírat vysokotlaký čistič?

Provozní tlak Vapky

Pokud si potrpíte na kvalitu, pak vysokotlaké čističe Nilfisk budou vaší jasnou volbou. Pro hobby použití disponují Vapky tlakem čerpadla od 100 barů až po výkonné modely, pracující s tlakem čerpadla až 185 barů.

100 - 130 bar - Pro základní práce menšího rozsahu, mezi které patří třeba mytí jízdních kol, fasád, dlažeb, případně nenáročné mytí automobilů, motocyklů a skútrů
130 - 140 bar - Pro náročnější čistící operace jako je kvalitní mytí automobilů, střešní krytiny, dlažeb, odpadů a okapů
150 - 185 bar - Poloprofesionální čističe určené pro náročnější uživatele a častější pracovní nasazení

TIP REDAKCE: Pokud sázíte na kvalitu, určitě doporučujeme vybírat z PROFI či POLOPROFI vysokotlakých čističů Nilfisk. Tyto Vapky mají robustní konstrukci, postavené jsou z pevných a odolných materiálů, ergonomicky navržené tělo usnadní práci i na špatně přístupném místě a inovativní technologie umožňuje použití po dlouhou dobu. Navíc jsou Vapky Nilfisk vybavené kvalitním čerpadlem, které má vysoký tlak už v základních výrobcích. Čím vyšší tlak čerpadla Vapka má, tím je mytí efektivnější a účinnější. Čím bude mít vyšší průtok, tím bude práce rychlejší. Tyhle parametry výrobce moc dobře zná, a proto nabízí svým zákazníkům kvalitní PROFI výrobky, které oceníte i na malé zahradě.

Max. průtok čerpadla

Zahrada, která disponuje vekou terasou, parkovacím stáním, plotem, spoustou doplňků a grilem, pak oceníte čerpadlo s větším průtokem. Průtok čerpadla je udávaný v litrech za hodinu (l/hod).

300 - 400 l/hod - Menší čerpadla s nižším výkonem pro mytí menších ploch
400 - 650 l/hod - Výkonnější čerpadla, vhodná pro mytí velkých ploch nad 100 m2

TIP REDAKCE: Jestliže si nejste jisti, zda plocha, kterou chcete čistit, vydrží vysoký tlak vody (fasáda, dřevěné výrobky), je nutné regulovat tlak vody. Poloprofesionální modely Nilfisk mají regulaci tlaku přímo na stroji.

Příkon motoru

Pro pohon čerpadel u poloprofesionálních Vapek  se používají klasické elektromotory s příkony podle velikosti čerpadla. Některé poloprofesionální vysokotlaké čističe jsou poháněny také moderními bezuhlíkovými (indukčními) motory s nízkou spotřebou a vysokým výkonem.

1 300 - 1 500 W - hobby vysokotlaké čističe
1 500 - 2 800 W - poloprofesionální vysokotlaké čističe

TIP REDAKCE: Po práci s vysokotlakým čističem a vypnutí motoru dbejte na to, abyste uzavřeli přívod vody a zmáčknutím pistole vypustili tlak ze soustavy. Vodu z čističe nevylévejte. Před zimou však zbavte celý čistič veškeré přebytečné vody. Nikdy nepouštějte Vapku ještě ve chvíli, kdy není úplně zavodněná. Po připojení vody zmáčkněte pistoli a až voda sama vyteče a vytlačí vzduch ze soustavy, můžete čistič zapnout.

Příslušenství pro PROFI tlakové myčky

Všechny tlakové čističe Nilfisk jsou s rozsáhlým příslušenstvím, díky němuž se dokážou přizpůsobit vašim potřebám. Ke standardnímu příslušenství patří podvozek, tryska s paprskem, nádoba na čisticí prostředky, hadice a další. Přikoupit lze další příslušenství, které vám zjednoduší práci v každé situaci.

Téměř pro každý druh čištění a mytí se vyrábí speciální kartáče, nástavce a přípravky, které danou operaci výrazně zkvalitní nebo zrychlí. Proto si můžete vybrat různé trysky, ať už rotační či napěňovací, nebo s bodovým paprskem. Pro práci ve výškách oceníte teleskopická madla. Pro dům a zahradu doporučujeme speciální sety na mytí aut a motocyklů, rotační kartáče pro čištění teras a parkovacích stání, případně speciální sady na čištění okapů a odpadů.

Tipy a triky při použití

Ohřev vody

PROFI vysokotlaké čističe Nilfisk disponují systémem ohřevu vody. Jedná se o řadu MH, která byla první řadou horkovodních vysokotlakých strojů v celém odvětví, u níž byl použit systém ohřevu vody EcoPower, který zajišťuje vysokou účinnost, snížení emisí a úsporu paliva. Na úsporu paliva, účinnost čištění, optimální manipulaci a nízké emise se můžete spolehnout v rámci celé řady MH – od kompaktních jednotek až po špičkové průmyslové systémy.

Dávkování saponátu

V případě, že budete používat vysokotlaké čističe k mytí automobilů, motocyklů nebo mastných ploch, můžete využít další praktický doplněk, který nabízí některé modely, a to dávkování saponátu. Ten je součástí balení u PROFI Vapek Nilfisk. Pro tento způsob mytí je nutné používat speciální saponáty pro vysokotlaké čističe, které jsou jednak biologicky odbouratelné a taktéž šetrné k materiálům čerpadel.

A jak je to s přívodem vody?

Vysokotlaké čističe jsou napojeny na běžný vodovodní rozvod. Některé čističe jsou schopny pracovat i bez tlakové vody na vstupu, zdrojem tak může být sud s vodou, zásobník apod. Podmínkou provozu ovšem je, aby byl zdroj vody umístěný výš, než samotný vysokotlaký čistič a současně je nutné stroj před spuštěním dokonale zavodnit.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené