Designový nábytek pro váš interiér

Dům nebo byt může být sebelépe architektonicky a stavebně navržen, ale bez pěkného nábytku to zkrátka nikdy nebude ono.

A vlastně platí i to, že jakýkoliv, i řekněme ne zcela ideální interiér, se dá dobrým nábytkem hodně vylepšit (nebo naopak ještě více zkazit...).

Designový nábytek je prostě takovou třešničkou na dortu, která dodá vaší nemovitosti ten správný punc a šmrnc. Interiér a exteriér by měly být vždy v souladu, přičemž je zde velký prostor pro vyjádření osobnosti majitelů, respektive obyvatel domu či bytu.

Tak například jídelna, nebo jiný prostor, kde jíte. Pěkný, dobře udělaný dřevěný jídelní stůl dokáže divy, tedy jestliže je profesionálně navržen, zpracován a kvalitně vyroben. Vypadá skvěle, zároveň však dobře plní svou primární funkci, takže máte z jídla dvojnásobný požitek.

Jídelní stoly z masivu mohou být vyrobeny i na míru, tak aby co nejlépe reflektovaly charakter vašeho prostoru, koncepci domu a vaše preference. Podle toho se zvolí tvar, velikost, materiál a celkové provedení. Stůl může být pevný i rozkládací, hranatý i kulatý, malý nebo velký… Také materiály se dají kombinovat, například dřevěný stůl s kovovou podnoží. A budete mít doma ručně vyrobený, originální kousek.

Přitom není potřeba se držet starosvětských, tradičních a „usedlých“ designů, které jako by někdo vyřadil z c. k. kanceláře 19. století. I masivní stůl umí být veskrze moderní a elegantní, hodící se do dnešní elektronické „hi-tech“ doby.

Nábytek zkrátka nepodceňujte. Je samozřejmě potřebné, aby byl funkční, ale to samo o sobě je trochu málo. Důležitý je rovněž design, materiály a kvalita zpracování, odrážející ty nejlepší řemeslné tradice. Takový nábytek potom vydrží dlouho, roky a celá desetiletí, a přitom stále bude hezky vypadat a dobře sloužit, takže investice do něj se rozhodně vyplatí.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené