Nechybí vám na zahradě kvalitní nábytek?

Můžete mít sebekrásnější zahradu, ale co to pomůže, když si tam pořádně není kam sednout a užít si ji?

Zahradní nábytek je jakousi třešničkou na dortu každé zahrady, a proto by měl být vzhledný, kvalitní a trvanlivý.

Jeho volbě tedy věnujte dostatečnou pozornost. Dá se vybírat z různých materiálů, ale dlouhodobě na špici obliby je dřevěný zahradní nábytek z masivu. A není divu – skvěle vypadá, dlouho vydrží a je perfektně funkční, samozřejmě za předpokladu, že zvolíte správně. Když už se pro něj tedy rozhodnete, určitě neuděláte chybu koupí nábytku od českého výrobce. Vyberte si takový, který je dobře a přesně opracovaný, ale také s kvalitní povrchovou úpravou.

Centrem posezení je dřevěný zahradní stůl, proto dbejte na to, aby byl nejen elegantní a stylový, ale i konstrukčně stabilní a vyrobený tak, že bude sloužit mnoho let k plné spokojenosti. Toho se docílí použitím kvalitního dřeva, dobře vymyšleným designem s dostatečně dimenzovanými profily, správně provedeným řemeslným zpracováním a v neposlední řadě aplikací vhodné povrchové úpravy.

Zahradní nábytek je k dispozici v celé řadě rozměrů. To, jaký si pořídíte, záleží na volném prostoru pro umístění nábytku, ale i na tom, kolik lidí u něj bude obvykle sedávat. Počítejte vždy s rezervou, nejen pro případné návštěvy, ale i kdyby se třeba rodina do budoucna rozrostla… A co oslavy či různé sešlosti? Židle se sice obvykle dají přikoupit, ale s rozměrem stolu už nic nenaděláte. Je ovšem možné mít menší stolek pro klidné popíjení kafe sólo nebo ve dvou, a pak velký stůl pro rodinné akce.

A pak jsou tu lavice, dětské stoličky, zahradní lehátka, houpačky a různé méně obvyklé kousky, jako třeba servírovací vozíky (ano, i ty mohou být dřevěné) atd. Ideální je mít vše od jednoho výrobce, aby to hezky ladilo k sobě. Tak přejeme šťastnou ruku při výběru!

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené