Osvětlení pro správnou atmosféru

Každý, kdo má domek a kolem zahradu či jiné venkovní prostory, už jistě řešil, jak to zařídit, aby měl v exteriéru dostatek světla. Jaký typ osvětlení tedy vybrat?

Požadavky hovoří většinou o výkonném, levném a designovém svítidlu. Venkovního osvětlení existuje velké množství druhů a někdy není snadné se v nabídce zorientovat a vybrat to správné. Vybírat můžete od maličkých světýlek připomínajících světlušky lemující cestu až po velkoformátové lampy, které dokážou osvítit celou zahrádku.

Osvětlení pro každou příležitost

Některé typy osvětlení využijete pro každodenní svícení třeba u vchodových dveří, zapichovací nebo stojanové lampy slouží skvěle k osvětlení cestičky před domem nebo na zahradě.

Na zahradě si lidé většinou budují různé pergoly, altány či jiná posezení, která je rovněž potřeba osvětlit, aby se zde mohly pořádat zahradní párty, grilování s přáteli a jiné akce. Kromě dobrého jídla, kvalitního grilu a pohodových kamarádů potřebujete ještě příjemné venkovní osvětlení. Kvalitní exteriérová svítidla vám zajistí příjemnou atmosféru a pohodu s kamarády až do pozdních večerních hodin.

Abyste trefili domů...

Abyste se i v noci trefili klíčem bezpečně do klíčové dírky, je dobré myslet na osvětlení vchodu. Pro takovou příležitost se hodí nástěnné venkovní lampy, které je možné ovládat klasickým vypínačem nebo napojit na pohybový senzor, takže se samy rozsvítí, jakmile se někdo přiblíží ke dveřím.

Stejně tak výborně vypadají a jsou funkční také různé solární lampy, které mohou lemovat vaši příjezdovou cestu, abyste nechodili domů zejména v zimě, kdy se brzy stmívá, poslepu. Solární lampy se dobíjí slunečním světlem, přes den se tedy nabijí a vydrží potom svítit celou noc.

Osvětlení do exteriéru je spousta druhů, možností je celá řada, stačí si vybrat taková svítidla, která budou podle vašeho vkusu. Potěší nejen vás, ale i vaše přátele a pomohou vám zpříjemnit letní večery strávené v zahradě.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené