Recenze - domácí bezpečnostní systém Shield

Bezpečnostní systém a chytrá domácnost již dnes nejsou jen výsadou nadšenců či movitější klientely.

Není třeba vydávat desítky tisíc a podstoupit náročné instalace systémů, jejichž možnosti ani nedokážete využít. Dnes již je na trhu dostupná řada moderních a jednoduchých bezpečnostních systémů a prvků pro chytrou domácnost. Jedním z nich je i novinka od společnosti LAMAX.

Balení v základu obsahuje panel, který celý systém ovládá, dva čipy určené k odkódování alarmu, dálkové ovladače, senzor pohybu a konečně magnetický senzor. V nabídce je také varianta Plus, které obsahuje ještě IP kameru. Celý systém lze ovládat pomocí mobilní aplikace, SMS nebo přímo na výše zmiňovaném panelu.

Ovládání na panelu nám přišlo intuitivní a jednoduché, stejně tak ovládání pomocí mobilní aplikace. Ovládání přes SMS vyžaduje trochu praxe a studování návodu a příliš praktické není. Nicméně tato možnost existuje.

Montáž jednotlivých senzorů je rychlá a jejich fungování je dobré. Potěšila nás možnost senzory připevnit pomocí 3M samolepek bez nutnosti vrtat do zdi. K systému lze dokoupit velmi široké příslušenství. Například se jedná o kouřový senzor, senzor tekoucí vody či senzor úniku plynu. Dále detektory pohybu a mnohé další. 

Za zmínku stojí ještě chytrá zásuvka, která se ovládá pomocí mobilní aplikace a s její pomocí lze na dálku zapínat či vypínat spotřebiče. To se hodí zejména u starších kusů elektroniky, které nemají možnost zapnutí v určený čas. A když si na půli cesty do práce nejste jisti, že jste vypnuli spotřebič, tak lze pohodlně vypnout celou zásuvku a je po problému.

IP kamera se snímačem CMOS má sice jen HD rozlišení, nicméně díky dobré světelnosti je záznam dostatečně kvalitní i při snížené viditelnosti. Zajímavostí je obousměrné přenášení zvuku, takže můžete napomenout zlobivé děti nebo domácího mazlíčka přímo z Vašeho mobilního telefonu.

Systém Shield má pár drobných nedostatků, ale ve výsledku se jedná o dobrý systém, který splní očekávání uživatelů. Cena okolo 5500 Kč za základní balení je více než příznivá a drobné nedostatky spolehlivě zastíní. Při nákupu mějte na paměti, že celý systém je propojený bezdrátově a musí být v dosahu Vaší domácí Wi-Fi sítě. Největší výhodou Shieldu je však jeho jednoduchost, takže ho mohou používat i lidé méně technicky zdatní. Na webové stránce výrobce naleznete dostatek dalších a více technických informací. Za nás můžeme Shield doporučit a popřát Vám bezpečný domov.

IMG 20180105 124501

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené