Zahradní svítidla snadno a rychle

Dokončujete právě poslední úpravy vaší zahrady? Terén je srovnaný, bazén instalovaný, stejně tak i zahradní altán. Co tedy chybí?

Určitě budete zahradu osazovat keři, trávou či květinovými záhony a rozhodně bude třeba vyřešit otázku osvětlení.

Pokud nejste na osvětlení připraveni dopředu, nic se neděje, zahradní svítidla lze bez obtíží instalovat i dodatečně. Není-li ještě vyřešený porost, můžete kabeláž ke svítidlům schovat, jednoduše ji zakopete. Pokud ale porost je již vysazen a vy nechcete mít na povrchu viditelné kabely, můžete je schovat třeba do záhonu pod kůru či štěrk. Důležité je použít systém s dostatečnou hodnotou IP krytí. Pro venkovní použití je určeno krytí IP68, které odolává působení prachu a především vody.

Osvětlení na zahradu i terasu

Zahradní svítidla mohou být několika typů, můžete použít reflektory zabudovatelné do země, nebo do zdi, další možností jsou sloupková svítidla, dekorativní svítidla, která můžete postavit na zem, nebo nástěnná svítidla, která se postarají o dostatek světla před domem i na terase.

Jako světelné zdroje se nejčastěji používají LED svítidla, která se pochlubí vysokým světelným výkonem a zároveň nízkou spotřebou energie a dlouhou životností.

Terasu či pergolu osvětlete nástěnnými svítidly, která můžete zkombinovat se sloupky či zapuštěnými zemními svítidly. K bazénu se skvěle hodí zemní reflektory a rovněž kouzelnou atmosféru vykouzlí také bodovky, které lze zabudovat do bazénu přímo pod vodu. K osvětlení cestičky použijte sloupková svítidla či zápichy.

Chcete mít celý systém osvětlení zahrady variabilní? Potom se zaměřte na systém zahradního osvětlení Plug&Shine. Tento systém je unikátní v tom, že každé svítidlo má vlastní speciální konektor, kterým se připojí na napájecí kabel. Svítidla lze libovolně připojovat a zase odpojovat, ovládat je můžete jednoduše dálkovým ovladačem. Stačí naprogramovat, která svítidla se mají kdy zapínat a vytvoříte si na zahradě vždy kouzelnou atmosféru, ať už chcete jen po těžkém dni relaxovat, nebo zrovna pořádáte zahradní párty.

venkovni

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené