finská sauna
Finská sauna, domácí wellness se vším všudy

Domácí finská sauna  v dnešní době představuje dokonalou, moderní a relaxační místnost, kterou můžeme mít nejen v rodinném domě, ale dokonce i městském bytě 1 + 1.

Jako ideální je například suterén domu, ale může to být i půda nebo vedlejší místnost s ložnicí. Finskou saunu lze zkrátka umístit téměř všude. Jak tedy na to?

Finská sauna má velké blahodárné účinky

Finská sauna  byla známá již ve starověku, zejména Římané si na ni velice potrpěli. Finská sauna byla vlastně místem nejen pro očistu těla a duše, ale také to bylo a doposud i je to místo společenského setkávání lidí, obchodních vztahů, politických jednání a podobně.

Pokud finskou saunu navštěvujeme pravidelně, zvyšujeme naši obranyschopnost a imunitu, sauna také pozitivně působí na naši duši a mysl, dokonale prokrví náš mozek i cévy. Lékaři doporučují saunu jako vhodnou rekonvalescenci poúrazových a pooperačních stavů, je vhodná pro jedince trpící revmatem, astmatem a dýchacími problémy.

Také z pohledu ženy je sauna velmi oblíbená, neboť má příznivé účinky na naši pleť, díky intenzivnímu pocení se naše tělo zbaví toxických látek a díky sauně můžeme také shodit nějaké to kilo.

Saunový modul, jako hotový výrobek

Na trhu máme dnes mnoho možností, jak si saunu opravdu užít, a také jak si ji pořídit. Jednou z nich je hotový prafabrikovaný výrobek, který lze zakoupit u každého odborného prodejce. V takovém případě nám také odborníci zajistí nejen veškeré instrukce, ale rovněž montáž, protože tady je profesionál opravdu důležitý. Laická neodbornost by mohla způsobit komplikace. Pro bezproblémový chod takového saunového modulu je nutný dostatečný a hlavně spolehlivý přísun elektrické energie.

Saunové moduly jsou nejen moderní, ale postačí nám pouhé 2 m čtvereční. Tyto prefabrikované modely můžeme pořídit i na zakázku. Je to vlastně jen otázka financí, výbavy, materiálu a požadavků zákazníka.

Finská sauna  na míru je další možnost, jak si domů pořídit finskou saunu

Profesionálové odborných firem také ví, jaké sauny jsou vhodné do určitého prostoru, mají zkušenosti a nápady, jak můžeme být tak trochu originální. Sauna na míru představuje realizaci sauny, kterou můžeme umístit do suterénu domu, na půdu, místo komory a podobně. Firmy nám zhotoví saunu dokonce v atypickém tvaru, takže nám vznikne originální sauna, kterou nám bude i soused závidět.

Finská sauna jako zahradní domeček

Máme - li rodinný dům s velkou zahradou, saunu si můžeme pořídit i tam. Ve většině případů se jedná spíše o dřevěný domeček v blízkosti zdroje vody. Má to své kouzlo, a také musíme myslet i na to, že správná sauna musí mít nejen dobrý projekt, ale i dobrou izolaci. Ta může být z minerální vaty nebo z vaty čedičové, ale v současné době se na trhu objevil materiál, který je podobný polystyrenu. Jde o tzv. PU panel a je opravdu velice dobrým izolačním materiálem.

Vhodný materiál pro finskou saunu

Dřevo je odjakživa výborným stavebním materiálem, má skvělé vlastnosti a jde o ekologický materiál. Dřevěná sauna musí být s materiálu, který dobře odolává vysokým teplotám a vlhkosti zároveň. Nesmíme ale zapomenout ani na vnitřní vybavení sauny.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené